همه چیز درباره بیمه تکمیلی البرز

بیمه البرز در سال 1338 تاسیس شده است و یکی از قدیمی‌ترین بیمه‌های کشور است. این شرکت در رشته‌های بیمه‌ای مختلف فعالیت می‌کند. در این مقاله به صورت ویژه به معرفی رشته بیمه درمان تکمیلی البرز، شرایط و نحوه استعلام این رشته، ثبت نام بیمه تکمیلی این شرکت، نحوه استعلام خسارت، چگونگی مراحل دریافت معرفینامه و سایر جزئیات مربوط به بیمه تکمیلی البرز خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه

انواع بیمه تکمیلی البرز

بیمه البرز در حال حاضر بیمه تکمیلی انفرادی ارائه نمی‌کند. بنابراین در صورتی که قصد تهیه بیمه تکمیلی بیمه البرز را دارید تنها می‌توانید از بیمه تکمیلی گروهی این شرکت استفاده نمایید. برای این منظور می‌بایست حتما قرارداد بیمه تکمیلی مابین بیمه البرز و شرکت شما منعقد شود. البته هر شرکتی امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی این شرکت را ندارد. به طور مثال بیمه البرز تنها به شرکت‌های با تعداد بیشتر از 50 نفر بیمه تکمیلی عرضه می‌کند.

در صورتی که تعداد نفرات شرکت شما کمتر از 50 نفر است می توانید جهت گرفتن مشاوره و خرید بیمه تکمیلی برای شرکت های کوچک با کارشناسان ما در های درمان تماس بگیرید.

شرایط بیمه تکمیلی گروهی بیمه البرز چیست؟

همانطور که توضیح داده شد، برای خرید بیمه تکمیلی البرز شرایطی وجود دارد. شرط اول اینکه می‌بایست تعداد بیمه شدگان یک شرکت بیشتر از 50 نفر باشد. علاوه بر این کلیه بیمه شدگان اعم از بیمه شدگان اصلی (پرسنل شرکت) و افراد خانواده ایشان (همسر، فرزندان، پدر و مادر) باید دارای بیمه پایه (تامین اجتماعی و …) باشند. در واقع بیمه پایه افراد اصلی و افراد تحت تکفل همگی باید از سمت شرکت پرسنل انجام شود.

شرط دیگر تهیه و استعلام بیمه تکمیلی البرز، متقاضی بودن حداقل 70 درصد از لیست تامین اجتماعی شرکت است؛ یعنی حداقل نیمی از پرسنل باید متقاضی این بیمه باشند.

در مورد فرزندان پرسنل بیمه البرز مانند بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه تکمیلی دانا و اکثر بیمه های دیگر، شرایط سختی دارد. در واقع شرط بیمه کردن فرزندان پسر و دختر پرسنل توسط این شرکت به شرح زیر است:

الف) فرزندان پسر درصورت عدم ازدواج و عدم اشتغال به كار حداكثر تا سن ۲۲ سالگی و درصورت اشتغال به تحصيل در دانشگاه، تا سن ۲۵ سالگي و در مورد دانشجويان پزشكي تا سن ۲۶ سالگی. ارائه گواهی اشتغال به تحصيل در دانشگاه در مقطع كارشناسي براي فرزندان پسر بالای ۲۲ سال در شروع بيمه نامه الزامی است.

ب) فرزندان دختر تا زمان اولين ازدواج، مشروط به عدم اشتغال به كار می‌توانند تحت پوشش اين بيمه نامه قرار گيرند. ارائه كپی صفحه اول و دوم شناسنامه (جهت كنترل عدم ازدواج) و كپی دفترچه بيمه (جهت كنترل عدم اشتغال به كار) براي دختران بالاي ۱۸ سال در شروع بيمه نامه الزامی است.

پوشش های بیمه درمان تکمیلی البرز

پوشش‌های زیر معمولا در قراردادهای بیمه تکمیلی بیمه البرز وجود دارند. البته طبق شرایط بیمه‌گذار ممکن است برخی از موارد به شرکت‌ها ارائه نشود. همچنین در صورت درخواست مشتری و زیاد بودن تعداد بیمه شدگان آن، پوشش‌های دیگری از جمله پوشش سمعک، نازایی و غربالگری جنین، داروهای خاص و… در صورت موافقت بیمه البرز قابلیت افزوده شدن به طرح بیمه تکمیلی را دارند.

نام پوشش

شرح پوشش
بستری و جراحی‌های تخصصیجبران هزینه بستری و جراحی‌های تخصصی مانند آنژیوگرافی قلب، عمل قلب باز، شیمی درمانی، رادیوتراپی، جراحی های تخصصی مربوط به سرطان، انواع پیوند اعضای طبیعی بدن مانند کبد، کلیه، ریه و مغز استخوان
زایمان طبیعی و سزارینجبران هزینه زایمان طبیعی و سزارین
پاراکلینیکیپوشش انواع هزینه‌های پاراکلینیکی شامل: سونوگرافی، اسکن، ام آر آی (MRI) ، ماموگرافی، اکوکاردیوگرافی، دانسیتومتری، تست ورزش، استرس اکو، تست آلرژی و تنفسی، نوار عضله، قلب و …
جراحی‌های سرپاییمانند شکستگی و در رفتگی، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، تخلیه کیست، لیزر درمانی، بیوبسی
آزمایشگاهی

هزینه خدمات آزمایشگاهی شامل انواع آزمایش های تشخیصی، پاتولوژی، رادیوگرافی، فیزیوتراپی

رفع عیوب انکساری چشمپوشش هزینه رفع عیوب انکساری چشم شامل عمل لیزیک چشم و لازک
دندانپزشکیهزینه های دندانپزشکی شامل ترمیم و پر کردن دندان، کشیدن، جرمگیری، بروساژ، عصب کشی  و درمان ریشه و روکش و در برخی قراردادها ایمپلنت، ارتودنسی و دندان مصنوعی و جراحی لثه
ویزیت

جبران هزینه ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص

داروپوشش دارو شامل داروهای خارجی طبق لیست داروهای مجاز کشور
عینک و لنزپرداخت هزینه عینک و لنز طبی
آمبولانس

هزینه آمبولانس درون شهری و برون شهری

البته لازم به ذکر است که بیمه البرز به شرکت‌های با تعداد کمتر از 300 نفر پوشش‌های پر کاربردی مانند ویزیت، دارو، دندانپزشکی و عینک را ارائه نمی‌کند.

تنها در موارد خاصی که شرکت‌ها دارای نیازهای بیمه‌ای دیگری مانند بیمه‌های آتش سوزی، مسئولیت و … با مبلغ زیاد باشند (مانند کارخانه‌ها)، امکان ارائه این پوشش‌ها از سمت بیمه البرز وجود دارد. این موضوع یکی از معایب بیمه البرز نسبت به برخی بیمه‌های تکمیلی مطرح مانند بیمه آسماری (SOS) است؛ جالب است که این بیمه حتی به شرکت‌های کوچک 10 نفری هم دندانپزشکی و ویزیت-دارو را ارئه می‌کند.

مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه البرز کدامند؟

این شرکت حدود 3000 مرکز طرف قرارداد در سراسر کشور دارد. لیست مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه البرز از طریق لینک فوق قابل مشاهده است. همه مراکز طرف قرارداد این شرکت را می‌توان در لینک بالا جستجو کرد. پیشنهاد می‌گردد حتما قبل از مراجعه به این مراکز درمانی پاراگراف بعدی را مطالعه کنید.

چگونگی استفاده از مراکز درمانی طرف قرارداد البرز

این شرکت به تازگی برای برخی از مراکز طرف قرارداد خود امکان اخذ معرفینامه اینترنتی را فراهم کرده است. اما همچنان بسیاری از مراکز طرف قرارداد از جمله دندانپزشکی‌ها، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها بیمه شده باید با در دست داشتن مدارک زیر به یکی از شعب بیمه البرز در سراسر کشور مراجعه کرده و معرفینامه خود را جهت استفاده به مرکز درمانی مورد نظر تحویل دهد. بیمه تکمیلی البرز دندانپزشکی را معمولا با معاینه پزشک معتمد خود بررسی و پرداخت می کند که نیازمند حضور بیمه شده است.

۱ -دستور پزشك معالج شامل تاریخ بستری و نوع بيماری

۲ -نامه بيمه گذار مبنی درخواست معرفینامه

۳- تصوير صفحه اول دفترچه بيمه گر اول (خدمات درمانی ، تامين اجتماعی و … ) ، بيمه شده اصلی و فرعی

همانطور که مشخص است، در شرایط دنیای امروز که اغلب خدمات به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه می‌شود، بیمه شدگان نیز از شرکت‌های بیمه انتظار دارند که خدمات خود را با کمترین بروکراسی اداری انجام داده و به رفاه حال مشتریان خود اهمیت دهند. البته برخی از بیمه‌ها در این حوزه موفق عمل کرده‌اند.

مواردی که نیاز به تایید پزشک معتمد بیمه گر (بیمه البرز) دارند

۱- جراحی بينی مانند شکستگی، آندوسكوپی سينوس ، سپتو پلاستی و … 

۲ – جراحی ديسك و ستون فقرات

۳- بيماری‌های اعصاب و روان

۴- جراحی‌‌های مربوط به معده مانند بای پس اسليو 

۵- جراحی پلك – بلفاروپلاستي و بلفارو پتوز

۶- جراحی و يا ليزر عروق واريس پا 

۷- جراحی ترميم فتق نافی يا شكمی

۸- ماموپلاستی

۹- ليپو ساكشن، ابدومينوپلاستی (كشيدن پوست شكم) ، ژنيكوماستی (بزرگی پستان در مردان)

۱۰- هزينه اتاق ايزوله و همراه 

۱۱- ساير موارد كه با تشخيص و نظر پزشك معتمد ضروری است.

نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی از بیمه البرز

این شرکت در زمینه پرداخت خسارت عمدتا شرایط سخت گیرانه‌ای دارد و علاوه بر مدارک پزشکی، برخی مدارک دیگری نیز نیاز دارد. در ادامه مدارک لازم بیمه البرز برای دریافت خسارت توضیح داده شده است.

مدارك لازم برای پرداخت هزينه‌های بيمارستانی

الف – نامه بيمه گذار (به جز شرکت‌هایی كه طبق توافق بعمل آمده در بيمه نامه نياز به نامه ندارند)

ب – تصوير دفترچه بيمه گر اول بيمه شده اصلی و فرعی

ج – اصل كليه مدارك بستری شامل:

 1. صورت حساب بيمارستان و پزشكان با مهر بيمارستان
 2. گواهی پزشكان معالج مبني بر نوع بيماری و تعداد ويزيت و مشاوره
 3. گواهی پزشك بيهوشی (در صورت عمل جراحی)
 4. صورت حساب داروخانه (ريز اقلام دارو و لوازم مصرفی)
 5. صورتحساب آزمايش، سونوگرافی، راديوگرافی و…(قبض يا جواب)
 6. صورت حساب تجهيزات پزشكی
 7. تصوير شرح عمل وخلاصه وضيعت بيمار و سير بيماری 
 8. ساير مدارك پزشكی مربوط

مدارك لازم جهت پرداخت هزينه‌های پاراكلينيكی 

 1. نامه بيمه گذار (به جز شرکت‌هایی كه طبق توافق بعمل آمده در بيمه نامه نياز به نامه ندارند)
 2. اصل فاكتور با مهر مركز درمانی
 3. دستور پزشك يا کپی جوابي مركز تشخيصی
 4. تصوير كارت بيمه درمان

مهلت ارسال مدارک خسارت چقدر است؟

مهلت ارسال مدارک خسارت محدود است و معمولا در قراردادهای بیمه البرز این زمان 3 ماه در نظر گرفته می شود. به این معنی که بیمه شدگان از زمان استفاده بیمه تکمیلی برای زایمان، دندانپزشکی، عینک و … نهایتا 3 ماه فرصت دارند تا مدارک خود را جهت بررسی و پراخت خسارت به شعب این شرکت تحویل دهند.

زمان پرداخت خسارت بیمه تکمیلی بیمه البرز

زمان پرداخت خسارت پرونده‌های مختلف در متفاوت است. به طور مثال هزینه‌های پاراکلینیکی در بیمه البرز معمولا حدود 15 روز کاری زمان می‌برد. در مورد دارو و دندانپزشکی اغلب این زمان طولانی‌تر است. اما در مورد بستری موضوع کمی متفاوت است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

درصورتی که بیمه شدگان این شرکت به بیمارستان های غیر طرف قرارداد مراجعه کنند باید ابتدا پرونده خود را به بیمه پایه (تامین اجتماعی و …) تحویل دهند و پس از دریافت خسارت از بیمه پایه، مجاز هستند مدارک را به بیمه تکمیلی البرز ارسال کنند.

اما بررسی پرونده های بیمارستانی در تامین اجتماعی زمان بر است و پس از حدود چند ماه مبلغی معادل با تقریبا 10 درصد از هزینه بستری به بیمه شده پرداخت می شود. پس از آن بیمه شده باید کپی برابر اصل مدارک بیمارستانی خود به همراه گواهی پرداختی تامین اجتماعی را  جهت بررسی به شعب بیمه البرز ارسال نماید.

تقریبا تمامی شرکت‌های بیمه به جز بیمه آسماری (SOS) این اجبار را دارند. بیمه آسماری این امکان را به بیمه شدگان خود می‌دهد که ابتدا مدارک را به آسماری تحویل دهند. های درمان به عنوان نمایندگی بیمه آسماری و SOS مدارک خسارت اعم از بستری و دندانپزشکی و … را از بیمه شدگان دریافت کرده و برای بررسی به SOS تحویل داده و تضمین می‌کند که مدارک بیمارستانی در 20 روز کاری و سایر مدارک در کمتر از 10 روز بررسی و به حساب بیمه شده واریز گردد.

خرید بهترین بیمه تکمیلی از های درمان

شما می‌توانید بهترین بیمه تکمیلی شرکتی موجود در بازار را با توجه به شرایط و نیاز شرکت و پرسنلتان به راحتی از های درمان خریداری کنید. های درمان با بسیاری از شرکت‌های معتبر در زمینه بیمه درمان تکمیلی همکاری داشته و نمایندگی آن‌ها را دارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و داشتن تجربه‌ای متفاوت از بیمه درمان تکمیلی با های درمان فرم ثبت نام را در تکمیل و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با تکمیل فرم زیر طرح‌های بیمه تکمیلی شرکتی با بالاترین سقف پوشش‌ها را دریافت نمایید

سوالات و تجربه خود را درباره بیمه تکمیلی البرز  در ادامه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
21 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی
علی
3 ماه قبل

ادرس جاهای که میشه هزینه بیمه تکمیلی رو میشه گرفت

احمدرضا ابراهیمی
احمدرضا ابراهیمی
3 ماه قبل

درود
آدرس صفحه اینترنتی تکمیل فرم جهت دریافت هزینه ها چی هست؟

ساناز مرادی
ساناز مرادی
3 ماه قبل

با سلام
در حال حاضر پزشکان طرف قرارداد با تامین اجتماعی دیگر نسخه کاغذی صادر نمیکنند و نسخه الکترونیکی صادر میکنند که به صورت اتومات در سامانه eservices.tamin.ir در بخش( بیمه شدگان-خدمات سلامت الکترونیک- نسخ الکترونیک من) ثبت میگردد.
حال اینکه بیمه البرز بدون نسخه کاغذی هزینه ویزیت و دارو را پرداخت نمیکند
لطفا من را جهت دریافت هزینه ویزیت و دارو با این شرایط راهنمایی بفرمائید

عباس خالصی
عباس خالصی
3 ماه قبل

سلام مدارک موردنیاز جهت ارائه عمل لیزیک چیه
هست

اکبری
اکبری
3 ماه قبل

سلام
عمل جراحی سزارین انجام شده فردای روزی که عمل انجام گرفته دکتر بعد از ویزیت بیمار تشخیص به خونریزی (هماتوم) داده و بعد از مراحل بیمار جهت انجام عمل هماتوم مجددا به اتاق عمل برده شده.
بیمارستان مدارک دو عمل جراحی (سزارین و هماتوم) تو یک سند بیمارستان برای بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی داده .و مبلغ کلی را دریافت کرده.
بعد از ارسال مدارک به بیه تامین اجتماعی مبلغیو را برای ما واریز کردن
بعد از ارسال همون مدارک به بیمه تکمیلی و بعد از حدود دوماه فقط هزینه عمل سزارین رو پرداخت کردن،میخواستم ببینم ایا عمل دوم و هزینه های مربوط به اون عمل رو بیمه تکمیلی چرا پرداخت نکرده ؟
ایا هزینه عمل هماتوم که خونریزی کیست بعد از عمل جراحی شامل بیمه تکمیلی نمیشه ؟

مهیار اخباری
مهیار اخباری
2 ماه قبل

سلام این پزشک معتمد رو از کجا باید پیدا کرد وچی هست؟ من جراحی سرپایی با لیزر جهت همورویید انجام دادم میگن باید تایید پزشک معتمد داشته باشد .در شهر کرج میخوام.چی هست و کجا باید برم

پرویز
پرویز
2 ماه قبل

چگونه از سقف تعهدات بیمه البرز مطلع شویم
بیمه راتتدگان هستم

Nima Lord
Nima Lord
2 ماه قبل

من ۱۲۷ میلیون هزینه پزشکیم شده بیمه همت کرده ۱۰ میلیونشو میده این یعنی چی آااااخه؟ چه جور بیمه ایه وجدانا خجالت نمیکشند چه طرز حمایت از بیمه گذار و مشتری مداریه آاااخه؟ واقعا متاسف شدم.
اگه واقعا اینطوره من از عضویت بیمه های مختلف البرز استفاده میکنم بیرون میام. و پیشنهادم میدم کسی از این بیمه هرگز استفاده نکنه😒

Reza
Reza
2 ماه قبل

سلام برای هزینه زایمان سزارین اختیاری هم بیمه هزینه تقبل میکنه؟بیمه رانندگان

امید روزانه
امید روزانه
1 ماه قبل

هزینه عمل لیزیک پرداخت میشود ؟تاسقف چه مبلغی پرداخت میشود؟

21
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x