بیمه تکمیلی SOS

فهرست موضوعات مورد بررسی

معرفی شرکت بیمه sos

شرکت SOS یا همان کمک رسان ایران یکی از معتبرترین و قدیمی ترین برندها در زمینه ارائه خدمات درمانی است. این شرکت در سال 1371 با هدف ارائه خدمات کمک رسانی از طریق عرضه پوشش های درمانی در قالب بیمه به مردم ایران تاسیس گردیده است. بیمه SOS خدمات خود را هم در قالب بیمه های انفرادی درمان تکمیلی به صورت طرح خانواده SOS و هم به صورت خدمات دهی به شرکت های بیمه مختلف در قالب بیمه های گروهی و درمان تکمیلی شرکتی ارائه می کند.

در واقع شرکت کمک رسان ایران شرکت بیمه نیست و طبق قوانین بیمه ای، ریسک بیمه گذار را به طور کامل به شرکت های بیمه همکار خود منتقل می کند. نحوه همکاری SOS با شرکت های بیمه به صورت ارائه خدمات ارزیابی خسارت و صدور معرفینامه برای مراکز طرف قرارداد SOS می باشد. یکی از مهم ترین شرکت های بیمه که با SOS همکاری می‌کند شرکت بیمه آسماری است. SOS خود سهامدار عمده شرکت بیمه آسماری است و از این لحاظ شرکت مادر برای بیمه آسماری محسوب می‌گردد. کلیه مشتریان شرکت آسماری، خدمات بررسی پرونده‌های خسارت و مدیریت امور مربوط به دریافت معرفینامه خود را مستقیما از شرکت SOS دریافت می‌نمایند.

بیمه‌ های زیر مجموعه sos

همانطور که اشاره شد، SOS خدماتی را به برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌کند. شرکت‌هایی که با  بیمه sos (کمک رسان ایران) همکاری دارند عبارتند از: بیمه آسماری، بیمه پاسارگاد، شرکت بیمه حکمت صبا، برخی از مشتریان بیمه سامان و … این همکاری در زمینه مدیریت پرونده‌های خسارت، ارزیابی و پرداخت آن‌ها به بیمه شدگان است.

با توجه به اینکه بیمه شدگان شرکت‌های مختلف برای دریافت خسارت و تحویل مدارک پزشکی خود با بیمه خود ارتباط مستقیمی نداشته و اغلب با SOS تماس دارند، خدمات شرکت کمک رسان ایران که با اصطلاحات دیگری از جمله بیمه آسماری، بیمه SOS پاسارگاد و بیمه تکمیلی SOS سامان شناخته می‌گردد. در ادامه به جزئیات بیشتری در خصوص خدمات ارائه شده به مهمترین شرکت‌های بیمه توسط شرکت کمک رسان خواهیم پرداخت.

منظور از بیمه‌ sos پاسارگاد چیست؟

پیش از این به شرکت های بیمه‌ای که در زمینه بیمه درمان تکمیلی شرکتی و سازمانی خود با SOS همکاری دارند اشاره کردیم. یکی از بزرگترین این شرکت‌ها بیمه پاسارگاد که برخی از خدمات مربوط به تکمیلی بیمه شدگان خود را از طریق کمک رسان انجام می‌دهد. در واقع منظور از بیمه تکمیلی sos پاسارگاد خدماتی است که از طریق شرکت کمک رسان ایران به مشتریان بیمه پاسارگاد ارائه می‌گردد.

مشتریان بیمه تکمیلی پاسارگاد می‌توانند در بسیاری از موارد مانند بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری و … از مراکز درمانی که با SOS قرارداد دارند استفاده نمایند. اما شرکت بیمه پاسارگاد در زمینه دندانپزشکی با SOS همکاری ندارد و ارائه خدمات محاسبه و واریز خسارت و دریافت معرفینامه دندانپزشکی را از طریق شرکت ارتقای سلامت ارائه می‌کند که مراکز طرف قرارداد این شرکت در قیاس با SOS محدودتر و دارای کیفیت پایین‌تری هستند. تا جایی که این نکته در رابطه با شرکت بیمه پاسارگاد از دید بیمه شدگان بیمه درمان تکمیلی این شرکت به عنوان یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف آن دیده می‌شود.

خدمات بیمه تکمیلی sos سامان به چه گروه‌هایی ارائه می‌گردد؟

شرکت بیمه سامان علاوه بر فعالیت در حوزه بیمه تکمیلی گروهی، بیمه‌های تکمیلی انفرادی متنوعی نیز به بازار عرضه کرده است. تنها بخشی از مشتریان گروهی این شرکت که اغلب شرکت‌های بزرگی هستند امکان استفاده از خدمات SOS را دارند. متقاضیان بیمه درمان انفرادی سامان و همچنین اغلب شرکت‌های زیر 1000 نفر می‌بایست از طریق شرکت دیگری به نام درمانت که زیرمجموعه بیمه سامان است خدمات خود را دریافت نمایند. از دید بسیاری از بیمه شدگان بیمه سامان، درمانت دارای خدمات رقابتی نسبت به SOS نیست. به عنوان نمونه، درمانت هم تعداد مراکز طرف قرارداد کمتری نسبت به sos دارد و هم امکان اخذ معرفینامه با ارائه کد ملی در تعداد زیادی از این مراکز برای بیمه شده وجود ندارد. بنابراین بیمه تکمیلی sos سامان نسبت به خدماتی که بیمه سامان با درمانت به مشتریان ارائه می‌کند، کیفیت بالاتری دارد.

شعب و مراکز درمانی طرف قرارداد SOS

بیمه تکمیلی SOS در تمامی مراکز استان‌ها و برخی دیگر از شهرستان‌های مهم دارای شعبه است. مجموعا تعداد این شعب در سراسر ایران به 36 عدد می‌رسد. بنابراین شرکت هایی که در خارج از تهران فعالیت دارند و همچنین شرکت هایی که در استان های مختلف کشور دفتر کار فعال و پرسنل دارند دغدغه ای بابت همکاری با کمک رسان ایران SOS به عنوان شرکت خدماتی بیمه درمان تکمیلی شان نخواهند داشت.

بیمه SOS همچنین از شبکه درمانی طرف قرارداد وسیعی برخوردار است. این شرکت در سراسر کشور با بیش از 3000 مرکز درمانی معتبر قرارداد دارد که این مراکز با برخورداری از کادر پزشکی با تجربه، کیفیت خدمات مناسبی دارند. مراکز طرف قرارداد بیمه sos شامل بهترین بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز دندانپزشکی، تصویربرداری،  عینک‌ سازی‌ ها و … است.

بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده sos چیست؟

شرکت SOS علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان شرکت‌های بیمه همکار خود، طرح بیمه تکمیلی خانواده نیز دارد که افراد یک خانواده با هر تعداد (1 نفر یا بیشتر) می‌توانند آن را خریداری نمایند.

بیمه تکمیلی sos شامل پوشش‌های مختلفی مانند بیمارستانی، پاراکلینیکی، زایمان، فیزیوتراپی و … است. سقف تعهدات هر یک از این موارد در جدیدترین طرح این شرکت در سال 1400 در جدول زیر قابل مشاهده است.

نوع خدماتحداکثر تعهدات (ریال)
بستری1.500.000.000
پاراکلینیکی40.000.000
زایمان90.000.000
اورژانس10.000.000
شیمی درمانی400.000.000
لیزر درمانی و فیزیوتراپی15.000.000 در سقف پاراکلینیکی
بیمه حادثه500.000.000
تامین هزینه آزمایشات3.000.000
خدمات پزشکی در منزلمشاوره و ویزیت توسط پزشک عمومی، رایگان
کمک رسانی حقوقیمشاوره رایگان
غرامت روزانه (بستری)3.000.000 (به ازای هر شب)
غرامت قرنطینه (7روز)1.000.000 (به ازای هر روز)
ویزیت، دارو و آزمایش یک ماه قبل و دو ماه بعد از بستری در بیمارستان5.000.000
تامین هزینه تشخیص کرونا10.000.000 در سقف پاراکلینیکی

 

 

 

 

 

قیمت و تعرفه بیمه تکمیلی انفرادی sos

با توجه به این که بیمه درمان انفرادی ریسک بیشتری برای شرکت بیمه دارد، بنابراین قیمت بالاتری هم نسبت به طرح‌های شرکتی دارد. از طرفی بیمه sos مانند بیمه‌های تکمیلی انفرادی دیگر، هزینه مربوط به بیماری‌های مرتبط با قبل از خرید بیمه را جبران نمی‌کند. این موارد به همراه تعهدات بیمه کمک رسان که در جدول فوق مشاهده شد باعث شده است که قیمت بیمه تکمیلی sos به صورت انفرادی و خانواده بالا باشد. تصویر زیر قیمت این طرح را برای بازه‌های سنی مختلف نشان می‌دهد.

قیمت بیمه تکمیلی انفرادی sos

بیمه sos چه خدمات دیگری را به مشتریان ارائه می‌کند؟

شرکت SOS علاوه بر فعالیت و سابقه درخشانی که در زمینه بیمه های درمان تکمیلی انفرادی و سازمانی دارد مجموعه خدمات دیگری را نیز به هموطنان عزیز ارائه می نماید که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

-خدمات پزشک در منزل

-خدمات کمک رسانی اتومبیل

-خدمات آمبولانس

-خدمات مدیریت صندوق بیمه درمان تکمیلی

-خدمات پزشکی ویژه پروژه های صنعتی

-بیمه نامه های مسافرتی و …

مشاوره و خرید بیمه تکمیلی sos از های درمان

اکثر شرکت های بیمه از جمله بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه دانا، بیمه پاسارگاد و… صرفا به شرکت های بالای 100 نفر طرح های بیمه درمان تکمیلی ارائه می کنند که موجب می شود شرکت های زیر 100 نفر که عمدتا از جنس استارتاپ هستند نتوانند به طرح های مناسب با خدمات با کیفیت در زمینه بیمه درمان تکمیلی دسترسی داشته باشند.

با های درمان همه شرکت‌ها با هر تعداد پرسنل می‌توانند از طرح‌های بیمه درمان تکمیلی شرکتی با قیمت مناسب و خدمات SOS استفاده نمایند. جهت دریافت جدیدترین طرح های بیمه تکمیلی با کارشناسان ما در های درمان در ارتباط باشید و یا فرم زیر را تکمیل فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با تکمیل فرم زیر طرح‌های بیمه تکمیلی شرکتی با بالاترین سقف پوشش‌ها را دریافت نمایید

شما می توانید سوالات خود را درباره بیمه تکمیلی SOS در بخش پرسش و پاسخ در انتهای این صفحه مطرح نمایید

کارشناسان های درمان ظرف چند ساعت به سوالات شما پاسخ خواهند داد

5 1 رای
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پوران متقی
پوران متقی
1 ماه قبل

سلام بیمه تکمیلی کارآفرین کمکرسان با سقف پرداخت حداکثر هستم
فروردین ماه امسال بدلیل کرونا در بیمارستان امیرالمؤمنین اهواز بستری شدم
داروها و ازمایشات رو از بیرون از بیمارستان تهیه وتحویل بیمارستان می دادیم بینه تکمیلی فقط مبلغ ۶میلیون تومان هزینه های بیملرستان رو پرداخت کردند
و آمپولهایی که از داروخانه شبانه روزی با نسخه بیمارستان ومهر پزشک و بیمارستان تهیهشده بود
جز سقف دارو قرار دادن و پرداخت نکردن
درصورتیکه این داروها در تاریخ بستری بودن و در بیمارستان تزریق شده و باید جز سقف بستری محسوب و پرداخت میشد

2
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x