شرکت بیمه ملت یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی بزرگ صنعت بیمه محسوب می‌شود. بر خلاف تصور عموم بیمه ملت زیرمجموعه بانک ملت نیست و ارتباطی با این بانک ندارد؛ در واقع شرکت بیمه ما زیر مجموعه بانک ملت است. برخی از سهامداران عمده بیمه ملت عبارتند از: صندوق بازنشستگی کشوری، گروه بهمن، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین و … در این مقاله به معرفی کامل محصول بیمه درمان تکمیلی ملت و خدمات این شرکت در این رشته بیمه‌ای می‌پردازیم.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت تمایل به خرید بیمه ملت تکمیلی به صورت گروهی و یا انفرادی، ابتدا این مطلب را به صورت کامل مطالعه نمایید.

راهنمای مطالعه

پوشش‌های بیمه تکمیلی ملت

شرکت بیمه ملت در طرح‌های بیمه تکمیلی خود پوشش‌های متفاوتی را لحاظ می‌کند. البته این پوشش‌ها در چارچوب آیین‌نامه درمان بیمه مرکزی است. البته برخی از پوشش‌ها به دلیل ریسک بالا در بیمه درمان انفرادی ملت ارائه نمی‌شود. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین پوشش‌های این شرکت قابل مشاهده است:

 • بستری عمومی و جراحی‌های تخصصی
 • زایمان
 • هزینه‌های پاراکلینیکی اول شامل: سونوگرافی، انوان اسکن، MRI و …
 • گروه پاراکلینیکی دوم شامل: آندوسکوپی، نوار قلب، تست ورزش، اکوکاردیوگرافی و …
 • دسته پاراکلینیکی سوم مانند جراحی‌های سرپایی، بیوپسی، لیزر درمانی و …
 • خدمات آزمایشگاهی
 • فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کار درمانی
 • ویزیت و دارو
 • دندانپزشکی
 • رفع عیوب انکساری چشم (لیزیک و …)
 • عینک و لنز طبی

البته پوشش‌های فوق در همه قراردادهای بیمه تکمیلی ملت وجود ندارد. برخی از سازمان‌ها یا شرکت‌ها تنها پوشش‌های خاصی را مدنظر دارند که با توجه به نیاز پرسنل آن‌ها را تعیین می‌کنند. همچنین سقف هر پوشش نیز در هر قرارداد متفاوت است. ممکن است شرکتی پوشش دندانپزشکی با سقف تعهد سالیانه 1 میلیون تومان برای هر نفر داشته باشد و شرکتی دیگر همین تعرفه دندانپزشکی را با سقف سالیانه 4 میلیون تومان به ازای هر فرد درخواست نماید.

البته تعهدات و سقف‌های پیشنهادی هر شرکت باید مورد تایید شرکت بیمه نیز باشد چرا که در برخی موارد محدودیت‌های آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی اجازه ارائه هر سقفی را به شرکت بیمه نمی‌دهد.

با توجه به سقف تعهدات درخواستی مربوط به هر پوشش، شرکت بیمه قیمت متفاوتی را اعلام می‌کند و طبیعتا هر چه سقف تعهدات مورد نظر شرکت (بیمه گذار) بالاتر باشد، قیمت اعلامی شرکت بیمه نیز بالاتر خواهد بود.

بیمه تکمیلی گروهی ملت

یکی از رایج‌ترین انواع بیمه تکمیلی نوع گروهی آن است. البته منظور از بیمه درمان گروهی، تجمیع چند فرد یا خانواده به صورت کلی نیست. بلکه منظور بیمه‌ای است که برای پرسنل یک شرکت یا سازمان و اعضای خانواده ایشان از طرف شرکت تهیه و خریداری شود.

بیمه ملت نیز عمدتا بر بیمه تکمیلی گروهی به ویژه گروه‌ها و سازمان‌های بزرگ تمرکز دارد. برخی از مشتریان این شرکت عبارتند از وزارت راه، راه آهن، دانشگاه آزاد و … 

همانطور که مشخص است بازار هدف این شرکت سازمان‌ها و ارگان‌های بزرگ و عمدتا دولتی است. یکی از دلایلی که این شرکت بیمه در رشته بیمه درمان گروهی برای شرکت‌های با تعداد کمتر شناخته شده نیست همین موضوع است. حجم عملیات بالای قراردادهای چند صد هزار نفری در سراسر کشور بسیار بالا بوده و امکان ارائه سرویس به همه اقشار و گروه‌ها میسر نیست. 

بنابراین بیمه ملت جدول تعرفه آماده‌ای برای بیمه تکمیلی شرکت‌های با تعداد زیر 1000 نفر ندارد. در صورتی که قصد استعلام قیمت بیمه تکمیلی برای مجموعه خود از این شرکت را دارید با کارشناسان های درمان تماس بگیرید و جدول تعرفه بیمه تکمیلی ملت را دریافت نمایید.

بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت

بیمه ملت یکی از معدود شرکت‌های بیمه‌ای است که بیمه درمان انفرادی ارائه می‌کند. البته با توجه به ریسک بالای بیمه انفرادی، میزان تبلیغات آن در این رشته اندک و به تبع آن فروش محدودی دارد.

بیمه انفرادی ملت به صورت خانوادگی به فروش می‌رسد. به این معنی که کل اعضای یک خانواده می‌بایست این بیمه را تهیه کنند. در مقایسه با سایر رقبایی مانند بیمه سامان، فروش بیمه انفرادی بیمه ملت بسیار اندک است.

جهت خرید بیمه درمان انفرادی یا خانوادگی بیمه ملت باید به شعب یا نمایندگی‌های این شرکت مراجعه کنید. فرایند خرید این بیمه زمان‌بر است و هر فرد می‌بایست فرم پرسشنامه سلامتی که شرکت بیمه از قبل آماده کرده است را تکمیل کند.

نکته مهم در مورد بیمه درمان انفرادی این است که هزینه‌هایی که مربوط به درمان بیماری‌‌های که از قبل از خرید بیمه در بدن فرد ایجاد شده‌ است، پوشش داده نمی‌شود. نقطه ضعف بزرگ بیمه‌های درمان انفرادی همین مورد است؛ که البته به دلیل ریسک زیاد شرکت بیمه این امر اجتناب ناپذیر است. این موضوع نارضایتی زیادی در میان دارندگان بیمه درمان انفرادی شرکت‌های مختلف ایجاد کرده است.

در صورتی که شرکتی با تعداد پرسنل کم هستید می‌توانید از طرح‌های ویژه بیمه درمان گروهی برخی از شرکت‌های بیمه از جمله بیمه آسماری استفاده کنید. برای دریافت مشاوره و خرید بیمه تکمیلی شرکتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جدول تعهدات بیمه تکمیلی ملت سال 1400 و 1401

با توجه به اینکه قراردادهای بیمه درمان تکمیلی یک ساله هستند، بنابراین در طول مدت یک سال قرارداد هر بیمه شده تعهدات خاصی را با سقفی مشخص می‌تواند استفاده کند. در صورتی که تحت پوشش بیمه ملت هستید و تمایل دارید که جدول تعهدات بیمه تکمیلی ملت در سال 1400 و یا 1401 را مشاهده نمایید، می‌توانید با مسئول امور بیمه‌ای شرکت و یا سازمان خود صحبت کرده و سقف هر پوشش را از ایشان جویا شوید؛ چرا که این موضوع در قرارداد مجموعه شما با بیمه ملت درج شده است و برای هر شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها متفاوت است. ممکن است سازمانی پوشش ویزیت و دارو نداشته باشد اما شرکت دیگری تا سقف 2 میلیون تومان برای هر فرد این پوشش را از بیمه ملت درخواست و تهیه کرده باشد. همه این موارد در قرارداد گنجانده می‌شود.

راهکار دیگر برای آگاهی از سقف تعهدات و هزینه‌های بیمه تکمیلی ملت، این است که با نمایندگی یا کارگزاری که امور بیمه مجموعه شما را پیش می‌برند تماس بگیرید. در نهایت نیز اگر در هر یک از دو روش بالا به نتیجه نرسیدید، با شماره 02185333 که مربوط به دفتر مرکزی بیمه ملت است صحبت نمایید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی ملت

شرکت بیمه ملت با حدود 5000 مرکز درمانی در سراسر کشور قرارداد دارد. برخی از این مراکز اصطلاحا آنلاین بوده و بیمه شده می‌تواند با مراجعه به مرکز درمانی و ارائه مشخصات و کد ملی خود، بدون پرداخت هزینه از خدمات استفاده کند. اما برخی مراکز آنلاین نبوده و بیمه شده باید برای دریافت معرفینامه به شعب بیمه ملت در سراسر کشور مراجعه نماید و بعد از آن به مرکز درمانی  برود.

لیست مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ملت از طریق لینک فوق قابل مشاهده است.

خسارت درمان بیمه ملت

در صورتی که بیمه شدگان شرکت بیمه ملت به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کنند، باید هزینه را خودشان پرداخت کرده و مدارک آن را جهت واریز خسارت به بیمه ملت تحویل دهند.

پیگیری خسارت بیمه ملت با استفاده از کد رهگیری قابل انجام است. همچنین برای آگاهی از تحت پوشش بودن و یا رویت خسارت‌ها، استعلام بیمه تکمیلی ملت با کد ملی  را می‌توان انجام داد. این کار با استفاده از سایت یا اپلیکیشن بیمه ملت صورت می‌گیرد. جهت ورود به سیستم بیمه ملت کلیک نمایید.

استعلام و ثبت نام بیمه تکمیلی ملت

جهت ثبت نام و خرید بیمه تکمیلی ملت می‌توانید با کارشناسان ما در های درمان تماس بگیرید. ما علاوه بر ارائه مشاوره رایگان و اعلام قیمت در سریع‌ترین زمان از بیمه ملت و سایر شرکت‌های معتبر بیمه، بعد از خرید بیمه تکمیلی نیز همراه شما هستیم.

جمع آوری مدارک خسارت از محل شرکت، پشتیبانی آنلاین و تلفنی از کلیه بیمه شدگان و واریز سریع خسارت‌ها از جمله وظایف ماست.

برای دریافت مشاوره و استعلام بیمه تکمیلی ملت با ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
zhilla
zhilla
3 ماه قبل

سلام سقف پرداختی بیمه ملت برای عینک طبی سال ۱۴۰۱ در حات بیمه ویژه چقدر هست؟

مونا صادقی
ادمین
2 ماه قبل
پاسخ به  zhilla

سلام وقت بخیر. سقف هر پوشش در قراردادهای مختلف متفاوت است.

محمد
محمد
1 ماه قبل

سلام..مدت تحویل مدارک جهت تحویل خسارت درمانی چه مدت زمانیه؟؟؟؟

مونا صادقی
ادمین
27 روز قبل
پاسخ به  محمد

سلام وقت بخیر. در قراردادهای مختلف این مدت زمان متفاوت است. بهتر است از شعبه یا نمایندگی که قرارداد بستید جویا شوید.

4
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x