موشکافی بیمه تکمیلی کوثر

در این مطلب قصد داریم به معرفی خدمات بیمه کوثر در حوزه بیمه‌های درمان تکمیلی بپردازیم. بررسی شرایط و تعهدات این شرکت بیمه، سقف پوشش‌های قابل ارائه، چگونگی مشاهده وضعیت خسارت‌ها و نحوه ثبت‌نام و خرید بیمه تکمیلی کوثر از جمله موضوعاتی است که در این مقاله مشاهده می‌شود. 

پیشنهاد می‌کنیم از طریق  «راهنمای مطالعه» زیر بخش‌های مورد نظرتان را انتخاب کرده و بخوانید.

راهنمای مطالعه

بیمه درمان گروهی کوثر

رایج‌ترین نوع بیمه درمان تکمیلی، بیمه درمان گروهی است که بیمه کوثر نیز مانند اغلب شرکت‌های بیمه در این رشته مشغول به فعالیت است. در صورتی که تعداد بیمه شدگان یک شرکت یا سازمان بیش از 50 نفر باشد، این شرکت می‌‌تواند اقدام به تهیه بیمه تکمیلی کوثر نماید. البته علاوه بر تعداد حداقل 50 نفری، شرایط دیگری نیز برای خرید بیمه کوثر وجود دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

شرایط بیمه تکمیلی کوثر

این شرکت بیمه شرایط و محدودیت‌هایی برای ارائه خدمات بیمه تکمیل درمان به شرکت‌ها دارد. یکی از این شرایط این است که حداقل 50 درصد از لیست تامین اجتماعی هر شرکت باید متقاضی بیمه تکمیلی باشند.

شرط دیگر نیز داشتن بیمه پایه توسط همه بیمه شدگان است. با توجه به اینکه ممکن است برخی از بیمه شدگان (اصلی یا نفرات زیرمجموعه) به دلایل مختلف بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی نداشته باشند، این موضوع بعضا محدودیت‌هایی برای افراد ایجاد می‌کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین شروط بیمه درمان تکمیلی بیمه کوثر مربوط به پدر و مادرهاست. این شرکت بیمه پدر و مادرهای پرسنل را در صورتی که تحت تکفل پرسنل باشند تحت پوشش قرار می‌دهد. یک استثنا در این خصوص وجود دارد آن هم این است که پدر و مادرهای غیر تحت تکفل تنها در ابتدای قرارداد در صورت موافقت شرکت بیمه و با افزایش قیمت (مازاد بر افزایش نرخ سنی) امکان بیمه شدن دارند.

پوشش‌های بیمه درمان کوثر

بیمه درمان تکمیلی شرکت بیمه کوثر به صورت کلی شامل تمامی پوشش‌هایی که طبق آیین‌نامه بیمه مرکزی مجاز هستند می‌شود. این پوشش‌ها عبارتند از بستری، جراحی تخصصی، زایمان، آمبولانس، انواع پاراکلینیکی‌ها، ویزیت دارو، دندانپزشکی، لیزیک، آزمایش، فیزیوتراپی، عینک و …

اما نکته بسیار مهم این است که برخی از این پوشش‌ها به همه شرکت‌ها ارائه نمی‌شود. به طور مثال پوشش‌هایی مانند دندانپزشکی و ویزیت دارو تنها برای شرکت‌های با تعداد بالا قابل ارائه است. برای شرکت‌های کوچکتر این موارد یا ارائه نخواهد شد و یا با سقف‌هایی پایین قابل استفاده خواهد بود.

جدول تعهدات بیمه تکمیلی کوثر 1401

بیمه کوثر در سال جدید مشابه سایر شرکت‌های بیمه در پوشش‌ها و تعرفه‌های خود تغییراتی ایجاد کرده است. هر ساله هزینه‌های درمانی با تورم افزایش دارد که مطابق با آن برخی از شرکت‌های بیمه نیز قیمت بیمه‌های درمان تکمیلی خود را به روز می‌کنند.

در صورتی که شرکتی با تعداد بیشتر از 50 نفر هستید و قصد استعلام قیمت از بیمه کوثر در سال 1401 را دارید می‌توانید با کارشناسان ما در های درمان تماس بگیرید و در اسرع وقت قیمت طرح بیمه تکمیلی مورد نظرتان را دریافت نمایید.

بیمه کوثر مانند اکثر شرکت‌های بیمه دیگر جدول تعهدات با قیمت‌های از پیش تعیین شده ندارد. هر شرکت یا سازمان بر اساس نیاز و خواسته پرسنل خود می‌تواند پوشش‌های مدنظرشان را جهت استعلام نرخ و شرایط برای ما ارسال کنند. بنابراین سقف تعهدات این شرکت بیمه بسته به عواملی مانند تعداد نفرات بیمه شدگان، سابقه بیمه تکمیلی شرکت، میانگین سنی کارکنان، درخواست بیمه گذار و … تعیین خواهد شد.

طرح بیمه‌ای آرامش کوثر

شرکت بیمه کوثر طرح بیمه درمانی به نام آرامش ایجاد کرده است که مختص بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران نیروهای مسلح و اعضای خانواده ایشان است. این طرح هزینه‌های درمانی مازاد بر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح را جبران می‌کند.

این قرارداد میان شرکت بیمه کوثر و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح بوده و حدود 6 سال است که تمدید می‌گردد. در قرارداد فعلی که از تاریخ 1 آذر 1400 تا پایان آبان 1401 است، دو طرح اختیاری الف و ب وجود دارد که سقف پوشش‌ها و قیمت آن‌ها متفاوت است. شرایط و جزئیات پوشش‌های این طرح را می‌توانید از طریق این لینک مطالعه نمایید.

بیمه درمان انفرادی کوثر

شرکت بیمه کوثر مانند بسیاری دیگر از بیمه‌ها بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارائه نمی‌کند. این موضوع به علت ریسک و خسارت زیاد بیمه‌های درمان انفرادی است. بنابراین اشخاص و خانواده‌ها به صورت مستقل امکان خریداری بیمه درمان از این شرکت را ندارند. تنها شرکت‌هایی که لیست بیمه تامین اجتماعی داشته و تعداد نفرات آن‌ها بیش از 50 نفر است می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی کوثر قرار بگیرند.

استعلام بیمه تکمیلی کوثر با کد ملی

در صورتی که تحت پوشش این شرکت بیمه هستید و قصد اطلاع از وضعیت خسارت‌های ثبت شده و پرداختی خود را دارید، می‌توانید از طریق سیستم استعلام بیمه تکمیلی کوثر با کد ملی این کار را انجام دهید. با ورود به سامانه الکترونیکی بیمه درمان کوثر می‌توانید با استفاده از کد ملی و سال تولد خود وارد پرتال شده و وضعیت پرونده‌های خود را مشاهده کنید.

مراکز طرف قرارداد بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر با مراکز درمانی مختلفی در سراسر کشور قرارداد دارد. تعداد زیادی از این مراکز اصطلاحا آنلاین هستند؛ یعنی بیمه شده با در دست داشتن اصل و کپی کارت ملی خود هنگام مراجعه به این مراکز می‌تواند بدون پرداخت هزینه از خدمات استفاده کند. البته برخی از شرکت‌های بیمه نیازی به ارائه اصل یا کپی کارت ملی به مراکز درمانی طرف قرارداد ندارند اما بیمه کوثر این مورد را الزامی اعلام کرده است.

از طریق لیست مراکز طرف قرارداد بیمه کوثر می‌توانید در شهرها و استان‌های مختلف مانند تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، اراک، تبریز، بندرعباس و … را مشاهده نمایید.

مدارک لازم برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی کوثر

در صورتی که به مرکز درمانی غیر طرف قرارداد با شرکت بیمه کوثر مراجعه کنید، ابتدا باید هزینه را به آن مرکز پرداخت کرده و سپس مدارک لازم را جهت دریافت هزینه به این شرکت بیمه ارسال نمایید. به صورت کلی این شرکت برای هزینه‌های پاراکلینیکی موارد زیر را نیاز دارد:

  1. اصل فاکتور مرکز درمانی
  2. تصویر جواب
  3. تصویر دستور پزشک
  4. تصویر کارت ملی بیمار
  5. تصویر صفحه اول دفترچه بیمار

در برخی موارد تهیه همه این موارد برای بیمه شده دشوار است و در این قضیه بیمه کوثر سختگیری دارد. جزئیات مدارک مورد نیاز برای خدمات مختلف مانند ویزیت، دندانپزشکی، دارو، بیمارستانی و … از طریق سایت بیمه کوثر قابل مشاهده است.

ثبت و پیگیری پرداخت خسارت بیمه کوثر

بیمه شدگان که بیمه درمان کوثر دارند می‌توانند هزینه‌های درمانی خود را از طریق سامانه ثبت مدارک در سایت این شرکت آپلود کنند. این مدارک توسط کارشناسان خسارت در شرکت بررسی شده و در صورت نداشتن نقص بعد از چند روز پرداخت خواهد شد. بعد از آن بیمه شده می‌بایست اصل مدارک و فاکتورهای درمانی را برای بیمه کوثر ارسال نماید.

پس از ثبت این مدارک امکان پیگیری پرداخت خسارت بیمه کوثر از طریق لینک فوق نیز وجود دارد.

راه‌های تماس با بیمه کوثر

در صورتی که در حال حاضر تحت پوشش بیمه کوثر هستید و در رابطه با قرارداد و خدمات هر سوالی دارید می‌توانید با نماینده یا شعبه‌ای که از طریق آن بیمه را تهیه کرده‌اید تماس بگیرید. آدرس و شماره تماس شعب بیمه کوثر از طریق لینک فوق قابل دسترسی است.

در صورت داشتن سوالات در خصوص بیمه تکمیلی فعلی خود با بیمه کوثر با شماره زیر تماس بگیرید

استعلام قیمت و خرید بیمه تکمیلی کوثر

جهت دریافت مشاوره، استعلام قیمت و خرید بیمه درمان تکمیلی کوثر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. خدمات های درمان تنها محدود به فروش بیمه تکمیلی نبوده بلکه پشتیبانی کامل پس از خرید بیمه نیز از جمله مهم‌ترین بخش خدمات ما به شرکت‌ها و پرسنل آن‌هاست. 

بیمه کوثر ندارم و میخواهم استعلام قیمت و شرایط جهت خرید بیمه تکمیلی شرکتی داشته باشم:

 

3.4 7 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
25 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
چنگیز‌یارقلی
چنگیز‌یارقلی
3 ماه قبل

سلام.بیمه‌خدمات‌درمانی‌نیروهای‌مسلح‌هستم‌‌بیمه ‌تکمیلی‌کوثر‌را‌هم‌گرفته‌ام‌خواستم‌ببینم‌ایمپلنت‌دندان
هم‌مشمول‌بیمه‌تکمیلی‌‌کوثر‌میشو‌د‌یاخیر

رضا
رضا
3 ماه قبل

سلام برا دریافت هزینه عینک باید به پزشک معتمد مراجعه کنم. فاکتور ها و نمره چشم و رسید پوز رو باید ببرم آیا خود عینک رو هم باید ببرم برا تایید؟

مهرانه
مهرانه
2 ماه قبل

با سلام .من با ای وی اف باردار شدم .و می خواهم با روش سزارین زایمان کنم.ایا بیمه تکمیلی کوثر قبول میکند که هزینه زایمان را پرداخت کند و چه مدارکی لازم است برای بیمه بیاوریم.

مهرانه
مهرانه
2 ماه قبل
پاسخ به  شمیم سخنور

سپاس

فرناز کاظمی
فرناز کاظمی
2 ماه قبل

سلام
من دفترچه ارتش ندارم ولی بیمه تکمیلی کوثر از طریق پدرم دارم. میتونم برای جراحی استفاده کنم؟

محمود قاضی زاده
محمود قاضی زاده
2 ماه قبل

سلام من بازنشسته نیروهای مسلح هستم بیمه تکمیلی کوثر طرح ارامش را ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم حودم وهمسر ودخترم به عضویت بیمه طرح ارامش کوثر دراییم

سعید
سعید
1 ماه قبل

سلام. بنده در سپاه هستم. و میخوام بیمه تکمیلی کوثر بشم ولی از نظر سازمان این کار غیر قانونیه. از طرفی هم با توجه ب اینکه ما مکمل درمان داریم متاسفانه خیلی از مراکز درمانی با نیروهای مسلح قرار داد ندارند و خود درمانگاه های نیروهای مسلح بخصوص در کرج پزشکان درست و حسابی نداره و نیاز هست که ب مراکز دیگه مراجعه کنیم. خواستم ببینم راهکار چیه برا این موضوع

ریحانه نوروزی
ریحانه نوروزی
1 ماه قبل

سلام
مهلت زمانی ارائه مدارک بیمارستان به بیمه چقدر است؟

رویا
رویا
1 ماه قبل

سلام.بیمه ی تکمیلی کوثر هستم و طرح شماره ی ۴ راانتخاب کرده ام که سقف آن۷میلیون است ولی دندانپزشک طرف قرارداد می فرمایند تا ۳ میلیون بیشتر پرداخت نمی شود.علت چیست؟
قرار است دوتا دندان را باهم روکش کنند.

موسی خدادادی
موسی خدادادی
1 ماه قبل

سلام من سرباززمان جنگ هستم وبیمه پایه ۸دمات درمان ایرانیانی دارم بیمه کوثرازطرف صندوق ساتا هستم میتونم برای درمان بیمه ای تکمیلی درخواست بدم یانه ممنون میشم راهنمای کنید

غلامرضا مرادیان
غلامرضا مرادیان
1 ماه قبل

باسلام. واقعا بهترین وباانصاف ترین هستین. لطفا بیمه تکمیلی ایثارگران ساتا که تا پایان برج ۵ بوده که تمدید می‌شود. ممنونم

بهمن
بهمن
1 ماه قبل

با سلام من در سال ۱۴۰۰ بیمه کوثر بودم ولی در اردیبهشت ۱۴۰۱ قرار داد به اتمام رسیده است ایا می توانم مدارک هزینه پزشکی سال ۱۴۰۰ را ارائه دهم یا خیر ؟

امیر
امیر
1 ماه قبل

والده بنده مستمری بگیر نیروهای مسلح در تاریخ ۰۹/۱۲/۱۳۹۸ فوت کردند. حال برای بیمه عمر و غرامت می خواهم مراجعه نمایم. لذا مدارک و محل مراجعه را خواهانم.

25
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x