فهرست موضوعات مورد بررسی

معرفی کامل شرکت بیمه دی

بیمه دی از سال ۱۳۸۳ آغاز به فعالیت نموده و طی دو دهه فعالیت در صنعت بیمه موفق به انعقاد بزرگترین قراردادهای بیمه درمان تکمیلی در صنعت بیمه گردیده است. این قراردادها شامل بیمه بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۱ و خانواده شهدا و ایثارگران در سال ۹۶ می باشد که در هر یک از این قرارداد ها حدود ۲ میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمان قرار گرفتند. بیمه دی سالانه بیش از ۴۰۰۰۰ میلیارد ریال حق بیمه تولیدی می کند که جایگاه این شرکت را در میان ۳۲ شرکت فعال در صنعت به لحاظ سهم بازار در رتبه چهارم قرار می دهد.
تمرکز اصلی شرکت دی در بین رشته های مختلف بیمه ای، حوزه بیمه درمان تکمیلی می باشد و در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل خدمات بیمه دی، گستردگی مراکز طرف قرارداد، نحوه دریافت معرفینامه آنلاین، زمان و نحوه واریز خسارت ها، چگونگی پیگیری وضعیت پرونده ها از طریق سامانه رسا سلامت بیمه دی و مقایسه این شرکت با سایر شرکت های بیمه بپردازیم. در انتهای مطلب نیز بهترین روش دریافت مشاوره رایگان در خصوص خرید بیمه تکمیلی دی و استعلام قیمت را معرفی خواهیم کرد و نهایتا به بررسی و پاسخ به همه سوالات شما در خصوص بیمه دی خواهیم پرداخت.

بیمه درمان تکمیلی دی و انواع مختلف آن

بیمه تکمیلی دی جهت جبران هزینه های درمانی، مازاد بر سهم بیمه های پایه ای چون تامین اجتماعی، سلامت و… است و به بیمه شدگان کمک میکند که در صورت بروز بیماری از محل بیمه درمان تکمیلی هزینه های درمان خود را تامین نمایند. شرکت بیمه دی خدمات بیمه درمان را به دو صورت گروهی و انفرادی ارائه می نماید. در بیمه تکمیلی انفرادی دی هر شخص می تواند با انتخاب طرح و تکمیل پرسشنامه سلامت به صورت شخصی تحت پوشش بیمه قرار گیرد و در بیمه تکمیلی گروهی دی کلیه شرکت ها و کسب و کارهای دارای لیست تامین اجتماعی قادر هستند به صورت گروهی پرسنل و اعضای خانواده آن ها را بیمه نمایند. در قراردادهای گروهی بیمه درمان به دلیل تعدیل سطح ریسک نیازی به تکمیل پرسشنامه سلامت نبوده و از نظر تنوع و سقف پوشش ها و همچنین میزان حق بیمه به مراتب شرایط بهتری نسبت به بیمه انفرادی درمان ارائه می گردد. یکی از مهم ترین تفاوت های این دو نوع بیمه، استثنا سازی هزینه های کلیه بیماری های از قبل موجود با توجه به سوابق پزشکی فرد در بیمه های درمان انفرادی است، موضوعی که هرگز در بیمه گروهی وجود ندارد و کلیه هزینه های درمانی در قراردادهای بیمه تکمیلی شرکتی دی در تعهد می باشد.
بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اگر در مجموعه ای دارای لیست تامین اجتماعی مشغول به کار هستید هرگز به سراغ بیمه تکمیلی انفرادی نروید و از گزینه انتخاب بیمه تکمیلی گروهی برای شرکتتان غافل نشوید زیرا در این گزینه شرایط به مراتب بهتری به شما پیشنهاد خواهیم داد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت طرح های بیمه تکمیلی ویژه شرکت ها با هر تعداد پرسنل کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

بیمه درمان دی کدام یک از هزینه های درمان را تحت پوشش قرار می دهد؟

1.پوشش جراحی و بستری عمومی و تخصصی


اصلی ترین پوشش در بیمه های درمان پوشش بستری و جراحی است، این پوشش جهت جبران هزینه های تشریح شده در ذیل ، در آیین نامه ۹۹ شورای عالی بیمه تعریف گردیده است
هزینه های بستری (حداقل ۶ ساعت در بیمارستان و یا مراکز جراحی محدود)
هزینه های انواع جراحی
آنژیو گرافی
رادیوتراپی
شیمی درمانی
گامانایف
سنگ شکن های مختلف
پیوند ریه، کلیه و مغز استخوان
اعمال جراحی مرتبط با سرطان
عمل های جراحی مرتبط با مغز و اعصاب مرکزی
عمل های عروق کرونر و عروق داخل مغز

2. پوشش هزینه های پاراکلینیکی

این پوشش شامل تقسیم بندی پاراکلینیکی ۱، پاراکلینیکی ۲ ، پاراکلینیکی ۳ (جراحی های سرپایی) و پاراکلینیکی ۴ (آزمایشگاهی) می باشد. هر یک از انواع پوشش های پاراکلینیکی می تواند سقف جداگانه و مختص خود داشته باشد و یا به صورت تجمیعی و دارای سقف مشترک با سایر (تعدادی و یا همه) پوشش های پاراکلینیکی ارائه شود. پوشش پاراکلینیکی جزو پرکاربرد ترین بند ها در جدول تعهدات بیمه های تکمیلی درمان محسوب می شود. در زیر به توضیح ریز هزینه های قابل پوشش در بند پاراکلینیکی می پردازیم:
پاراکلینیکی ۱ شامل جبران هزینه های سونوگرافی، رادیوگرافی، مامو گرافی، ام آر آی و انواع اسکن و پزشکی هسته ای می باشد.
پاراکلینیکی ۲ کلیه هزینه های مربوط به آندوسکوپی، کلونوسکوپی، اکو کاردیوگرافی، تست ورزش، هولتر مانیتورینگ، نوار مثانه، اپتومتری، پریمتری، پنتاکم و شنوایی سنجی را جبران می نماید.
پاراکلینیکی ۳ پوششی برای عمل های جراحی سرپایی مانند انواع شکستگی، در رفتگی و گچ گیری و همچنین ختنه، بخیه، تخلیه کیست و لیزرتراپی است.
پاراکلینیکی ۴ ویژه پوشش هزینه های آزمایشگاهی و تشخیص پزشکی مانند انواع تست، پاتولوژی، تست های آلرژی، فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی است.

3.جبران هزینه های زایمان طبیعی و سزارین

کلیه هزینه های مربوط به زایمان طبیعی و سزارین در این پوشش جبران می گردد.

4. پوشش رفع عیوب انکساری چشم

هزینه جراحی های لیزر مربوط به چشم مانند عمل هاس لیزیک، لازک، prk و سایر انوع جراحی های چشم تحت این پوشش قرار میگیرند. با توجه به دستور آیین نامه بیمه مرکزی شرایط لازم جهت دریافت هزینه های مربوط به این پوشش بالاتر بودن درجه نقص بینایی هر چشم از عدد ۳ دیوپتر می باشد. تعریف درجه نقص بینایی مطابق این آیین نامه مجموع درجه دوربینی و یا نزدیک بینی چشم به علاوه نصف درجه آستیگمات چشم می باشد.

5.جبران هزینه های مربوط به آمبولانس

این پوشش جهت کاور نمودن هزینه هایی است که شخص بیمه شده بابت آمبولانس های داخل و یا خارج شهری پرداخت می کند. لازم به ذکر است که این هزینه ها تنها در صورتی که فرد در بیمارستان بستری گردد در این پوشش قابل پرداخت خواهد بود.

6.پوشش عینک و لنز طبی

در صورت تهیه عینک و یا لنز طبی توسط بیمه شده، هزینه های مربوطه با ارسال مدارک مبنی بر ضعیف بودن چشم مانند برگه کامپیوتری و نسخه عینک تجویز شده توسط متخصص در پوشش عینک قابل پرداخت است.

7.پوشش دندانپزشکی

این پوشش به صورت معمول هزینه های مربوط به درمان دندان ها شامل پر کردن، کشیدن، عصب کشی، روکش و جرمگیری را شامل می شود. اما در صورت درخواست بیمه گذار و موافقت شرکت بیمه گر امکان اضافه نمودن مواردی مانند جبران هزینه های ایمپلنت،روکش ایمپلنت، جراحی لثه و دست دندان مصنوعی نیز با بررسی شرایط و افزایش حق بیمه بلامانع است.

8.پوشش ویزیت و دارو

این پوشش جهت جبران کلیه هزینه های مربوط به ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص و همچنین داروهای تجویزی برای بیمه شده می باشد. همچنین هزینه های مربوط به اورژانس و تزریقات نیز در ذیل موارد این پوشش پرداخت می گردند. لازم به ذکر است که داروهای مکمل، تقویتی و گیاهی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی نمی باشند.

بیمه دی ؛ خرید و استعلام قیمت

چه مواردی در تعهد بیمه تکمیلی دی نیست و هزینه های آن در قرارداد بیمه درمان تکمیلی جبران نمی شود؟

  • کلیه عمل های جراحی زیبایی که بدون وقوع هیچ حادثه ای و صرفا بابت زیبایی انجام شده است
  • درمان های مربوط به ترک مواد مخدر
    اقدامات پزشکی انجام شده برای سقط جنین
  • حوادثی مانند زلزله،آتشفشان و…
  • داروهای مکمل و تقویتی و زیبایی
  • هزینه اتاق خصوصی در بیمارستان

آیا به محض تهیه بیمه دی می توان از پوشش های درمانی آن بهرمند شد؟نحوه استفاده از بیمه تکمیلی دی چگونه است؟ 

در صورت تهیه بیمه انفرادی دی پوشش های زایمان و بستری دارای دوره انتظاره ۹ ماهه و ۳ ماهه هستند ولی سایر پوشش ها در صورت مرتبط نبودن با بیماری های مزمن و از قبل موجود، از تاریخ شروع قرارداد قابل استفاده هستند. طبیعتا این دوره انتظار در قراردادهای بعدی در صورت تمدید بدون فاصله، حذف می گردد.
در بیمه درمان گروهی دی نیز برای شرکت هایی که برای اولین بار اقدام به خرید بیمه تکمیلی می کنند و یا از زمان اتمام قرارداد بیمه درمان قبلی آن ها بیش از یک ماه می گذرد، دوره انتظار مانند روال بیمه شخص واحد دی (انفرادی) می باشد. اما در غیر اینصورت با ارائه مدارک و مستندات دوره انتظار حذف می گردد.

حال میخواهیم بدانیم بعد از خرید بیمه درمان تکمیلی دی چگونه می توان از آن استفاده نمود.
برای استفاده از هر بیمه تکمیلی ۲ راه وجود دارد:
۱. مراجعه به مراکز طرف قرارداد و استفاده از معرفینامه
۲. مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد و یا عدم استفاده از معرفینامه و ارائه مدارک به شرکت بیمه جهت دریافت خسارت
حال به تشریح هر یک از روش های بالا می پردازیم.

مراکز طرف قرارداد بیمه دی و نحوه دریافت معرفینامه

بیمه دی در سراسر کشور بیش از ۷۰۰۰ مرکز طرف قرارداد دارد که بیمه شدگان درمان تکمیلی دی میتوانند از امکانات این مراکز استفاده کنند. استفاده از مراکز طرف قرارداد از طریق دریافت معرفینامه صورت میگیرد. خوشبختانه بیمه شدگان نیازی به طی کردن فرایند پیچیده برای دریافت معرفینامه بیمه دی ندارند چراکه اکثر مراکز طرف قرارداد بیمه دی به صورت آنلاین امکان صدور معرفینامه را دارند و بیمه شده برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی بعد از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه دی می توانند تنها با اعلام کد ملی خود و به سادگی از خدمات بهرمند گردند. لیست کلیه مراکز طرف قرارداد بیمه دی به تفکیک شهر و استان و نوع مرکز درمانی از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

دریافت هزینه خسارت های درمانی از بیمه دی

در صورتی که بیمه شدگان به هردلیلی نتوانند به مراکز طرف قرارداد مراجعه نمایند می توانند مدارک و فاکتورهای پرداختی خود را جهت دریافت خسارت به شرکت بیمه ارسال نمایند و یا به نماینده خود تحویل دهند. برای هریک از آیتم های درمانی بیمه شده می بایست مدارک به خصوصی را جهت دریافت خسارت درمانی از بیمه دی جمع آوری نماید که در جدول زیر مورد بررسی قرار گرفته است:

نوع هزینهمدارک مورد نیاز جهت پرداخت خسارت بیمه تکمیلی
جراحی و بستری بیمارستانیپرونده کامل بستری که توسط بیمارستان تحویل می گردد شامل دستورات پزشک، ریز صورتحساب هزینه های مدت بستری، جواب کلیه آزمایشات و صورتحساب شامل موارد بیمه ای و خارج بیمه ای.
پاراکلینیکیاصل دستور پزشک و فاکتور پرداختی به همراه کپی گزارش مورد پاراکلینیکی مربوطه
آزمایشگاهیاصل دستور پزشک، کپی جواب آزمایش و اصل قبض پرداختی
دارواصل دستور پرشک و یا برگه دفترچه به همراه فاکتور ممهور به مهر داروخانه
دندانپزشکیعکس های قبل و بعد از درمان به همراه اصل فاکتور شامل ریز هزینه ها

فرانشیز بیمه دی چقدر است؟ 

فرانشیز یا سهم بیمه شده از هزینه های درمانی در همه بیمه های تکمیلی از جمله بیمه دی وجود دارد و درصد آن چیزی حدود ۵ تا ۳۰ درصد هزینه ها می باشد. درصد فرانشیز مشخص می کند که چند درصد از هزینه های هر پرونده درمانی به عهده خود بیمه شده است و شرکت بیمه در هنگام پرداخت آن سهم را از میزان پرداختی خود کسر می نماید. در قرارداد های بیمه تکمیلی درمان دی فرانشیز هر یک از پوشش ها بسته به درخواست بیمه گذار و توافقات میان شرکت بیمه گر و شرکت بیمه گذار در قرارداد درمان تعیین و درج می گردد.

بیمه تکمیلی دی

سقف تعهدات هر یک از پوشش های درمانی در قراردادهای بیمه تکمیلی دی چقدر است؟

هر یک از پوشش های درمانی از جمله بستری، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و …. در قرارداد بیمه تکمیلی دارای سقف مشخصی هستند. به طور مثال اگر سقف پوشش ویزیت و دارو در قراردادی ۱ میلیون تومان باشد بدین معناست که بیمه شده در طول ۱ سال قرارداد بیمه تکمیلی خود حداکثر میتواند ۱ میلیون تومان بابت هزینه های دارویی و ویزیت خود از شرکت بیمه دی دریافتی داشته باشد. اینکه سقف هر پوشش چقدر است کاملا بسته به قرارداد فی مابین فرد یا گروه با شرکت بیمه دارد. در قرارداد بیمه تکمیلی انفرادی دی شرکت مطابق طرح های آماده ای که به بازار عرضه کرده است به انتخاب بیمه شده طرح مورد نظر را در بیمه نامه درج می نماید. در قراردادهای بیمه تکمیلی گروهی دی شرکت طرح آماده و قابل انتخابی ارائه نکرده است و شرکت بیمه گذار می بایست نامه طرح درخواستی خود را از طریق نماینده خود جهت استعلام نرخ به شرکت بیمه تحویل نماید. پس از اعلام نرخ توسط شرکت بیمه و موافقت طرفین سقف پوشش ها مطابق درخواست بیمه گدار در قرارداد درج می گردد.

بیمه تکمیلی انفرادی دی

طرح های ۱۴۰۰ بیمه انفرادی دی

آخرین طرح های بیمه تکمیلی انفرادی دی که در سال ۱۴۰۰ توسط این شرکت ارائه گردیده است را در زیر ملاحظه می کنید.

بیمه شخص واحد سه ستاره دی

طرح 3 ستاره بیمه شخص واحد دی

بیمه شخص واحد چهار ستاره دی

طرح چهارستاره شخص واحد دی

بیمه شخص واحد پنج ستاره دی

قیمت طرح های بیمه تکمیلی انفرادی بیمه دی

قیمت طرح های شخص واحد بیمه تکمیلی دی

چه شرکت هایی امکان تهیه بیمه تکمیلی گروهی دی را دارند؟

کلیه شرکت ها، گروهها و کسب و کارهایی که دارای لیست تامین اجتماعی بوده و حداقل ۵۰ نفر متقاضی بیمه تکمیلی داشته باشند امکان استفاده از خدمات بیمه دی را دارند. از لیست تامین اجتماعی شرکت نیز می بایست حداقل ۵۰ درصد متقاضی بیمه تکمیلی باشند. تمامی شرکت هایی که شرایط فوق را دارند می توانند برای قرارداد گروهی بیمه تکمیلی دی اقدام نمایند.

بهترین روش خرید بیمه تکمیلی دی چیست و چه مراحلی برای عقد قرارداد می بایست طی شود؟

برای خرید بیمه تکمیلی دی به دو صورت می توان اقدام کرد، خرید بیمه انفرادی یا همان شخص واحد دی و یا خرید بیمه تکمیلی گروهی دی. گرچه هر دوی این بیمه ها مکمل هزینه های درمانی هستند و مزایای خوبی دارند اما در مقایسه میان بیمه های تکمیلی انفرادی و گروهی بیمه درمان گروهی به مراتب شرایط بهتری نسبت به بیمه شخص واحد و یا انفرادی دارد. در بیمه های انفرادی سقف پوشش ها محدود تر و حق بیمه به طرز قابل توجهی بالاتر است چرا که در بیمه های انفرادی حجم ریسک بسیار بیشتری نسبت به بیمه های مکمل گروهی و شرکتی توسط شرکت بیمه تحمل می گردد. دقیقا به دلیل همین ریسک بالاست که تعداد کمی از شرکت های بیمه طرح های بیمه درمان انفرادی به بازار ارائه نموده اند، همچنین در بیمه های انفرادی نیاز به انجام شدن چکاپ و آزمایشات و اولیه قبل از صدور بیمه نامه است، در صورتی که در بیمه های گروهی الزامی به انجام اینگونه از چکاپ ها نیست. در بیمه های انفرادی کلیه بیماری های زمینه ای که سابقه مربوط به آن ها در سوابق پزشکی بیمه شده موجود باشد تحت پوشش قرارنمی گیرند و هیچ یک از هزینه های مربوط به این نوع بیماری ها توسط شرکت بیمه جبران نخواهد گردید. حال آنکه در بیمه های درمان تکمیلی گروهی کلیه هزینه های درمانی فارغ از سابقه فرد و یا وضعیت سلامت بیمه شده در هنگام عقد قرارداد تحت پوشش شرکت بیمه قرار می گیرد.

سریعترین و بهترین روش برای استعلام قیمت وخرید بیمه تکمیلی برای شرکت ها استفاده ازخدمات کاملا رایگان های درمان است. های درمان با دارا بودن نمایندگی رسمی کلیه شرکت های معتبر بیمه ای قادر به اخذ نرخ از شرکت های مختلف در کوتاهترین زمان، ارائه مشاوره رایگان وپاسخگویی به کلیه سوالات شما در رابطه با امور مربوط به بیمه تکمیلی جهت خرید و عقد قرارداد می باشد.

های درمان علاوه بر کمک به کلیه شرکت ها در فرایند عقد قرارداد بیمه تکمیلی، بعداز خرید بیمه نیز پشتیبانی کامل در زمینه جمع آوری خسارت ها از محل شرکت ها، پرداخت خسارت ها در کمتر از 1هفته، ارائه گزارشات منظم پرداختی و همچنین پشتیبانی 24 ساعته آنلاین و تلفنی جهت پاسخگویی به سوالات و آموزش به کلیه بیمه شدگان به صورت کاملا رایگان در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

 

شما می توانید سوالات خود در مورد بیمه دی را در بخش پرسش و پاسخ در انتهای این صفحه مطرح نمایید

کارشناسان های درمان ظرف چند ساعت به سوالات شما پاسخ خواهند داد

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x