بیمه تکمیلی آسیا و جزییات طرح های آن

فهرست

همه ما در زندگی دغدغه ها و مسئولیت هایی داریم، در بعضی روزها شاد وخوشحال و در بعضی دچار مشکلات و چالش هایی می شویم. روزهای خوب و بد جزوی از زندگی ما هستندو هیچ کس نمی تواند آینده خود را پیش بینی نماید. بنابراین بهتر است با انجام اقداماتی خودمان را در برابر تلخی ها و روزهای ناخوشایند آینده تا حد ممکن مصون سازیم. یکی از مهم ترین مقوله ها در زندگی ما سلامتی خود و عزیزانمان می باشد. یکی از راه های مناسب برای کاهش تشویش روزهای بیماری و جلوگیری از ایجاد مشکلات اقتصادی ناشی از بیماری خرید پوشش بیمه تکمیلی مناسب است.

دراین مقاله بر آنیم که به بررسی کامل ویژگی های یکی از بیمه های مطرح کشور به نام بیمه آسیا بپردازیم و نقاط ضعف و قوت بیمه تکمیلی آسیا را موشکافی نماییم. یکی از مهم ترین موارد در رابطه با بیمه های تکمیلی مواردی است که تحت پوشش قرار می دهند. بنابراین ابتدا به بررسی موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی آسیا می پردازیم.

پوشش های بیمه تکمیلی آسیا چیست؟

بستری و جراحی:

تامین هزینه های بستری و جراحی در بیمارستان و یا مراکزجراحی که فرد در اثر بیماری و یا حادثه به آن نیاز پیدا کرده است. این پوشش موارد هزینه ای مربوط به آنژيوگرافي قلب، انواع سنگ شکن، ديسک ستون فقرات، هزينه هاي شيمي درماني، راديوتراپي و گامانايف را نیز پوشش می دهد.

جراحی های تخصصی:

جبران هزینه های ناشی از اعمال جراحي قلب، مغز و اعصاب (به استثناء ديسک ستون فقرات)، پيوندها (فقط شامل ريه، کبد، کليه و مغز استخوان) در این پوشش قرار می گیرد.

زایمان:

پرداخت هزینه های مربوط به زایمان طبیعی و سزارین

آمبولانس:

جبران هزینه های انتقال بیمار توسط آمبولانس در داخل و یا خارج از شهر. این پوشش تنها در صورت بستری در بیمارستان به بیمه شده تعلق می گیرد و درغیر این صورت بیمه تکمیلی آسیا این هزینه  را جبران نخواهد کرد.

رفع عیوب انکساری:

تامین هزینه های مربوط به اصلاح عیوب بینایی مانند نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگمات.

پاراکلینیکی:

جبران هزینه‎ های پاراکلینیکی شامل انواع اسکن، سونوگرافي، ام آر آي، انواع آندوسکوپي، اکوکارديوگرافي، ماموگرافي، دانسيتومتري، تست ورزش، نوار (اعم از عضله، عصب، مغز، قلب، مثانه)، آنژيوگرافي چشم، شنوايي سنجي، بينايي سنجي، هولتر مانيتورنينگ قلب، انواع گرافي، فيزيوتراپي.

جراحی های مجاز سرپایی:

پرداخت هزینه های مربوط به گچ گیری، بخیه، کرایوتراپی، اکسيزيون ليپوم، تخليه کيست، ليزر درماني، بيوپسي،و ختنه.

آیا بیمه تکمیلی آسیا دندانپزشکی را شامل می شود؟

پوشش های بیمه تکمیلی آسیا صرفا شامل مواردی که در بالا ذکر شد می باشد و ارائه پوشش های دیگر از جمله دندانپزشکی، عینک، سمعک و ویزیت دارو فقط در موراد خاص و در صورت بررسی و تایید بیمه آسیا ارائه می گردد.

با توجه به این که پوشش های دندانپزشکی و ویزیت دارو از جمله پوشش های بسیار پرمصرف می باشند، بیمه آسیا ارائه آن ها را صرفا به مشتریان با تعداد خیلی بالا محدود کرده است. این مورد در بیمه تکمیلی آسیا جهت کاهش ریسک شرکت بیمه بوده که متاسفانه استفاده از این بیمه را برای شرکت های زیادی غیرممکن ساخته است.

جهت آشنایی با جزئیات پوشش دندانپزشکی بیمه آسیا و همینطور سایر شرکت های بیمه، مقاله بیمه تکمیلی دندانپزشکی را از دست ندهید.

بیمه تکمیلی آسیا با کدام بیمارستان ها قرارداد دارد؟

بیمه آسیا حدود 1000 مرکز طرف قرارداد بیمارستانی، جراحی محدود، پاراکلینیکی و…در کشور دارد که بیمه شدگان می توانند در این مراکز کارهای درمانی خود را از طریق دریافت معرفی نامه انجام دهند.

دریافت معرفی نامه بیمه تکمیلی آسیا

روال دریافت معرفی نامه جهت مراجعه به مراکز طرف قرارداد بیمه آسیا به این صورت است که بیمه شده با مراجعه به شعب بیمه تکمیلی آسیا و یا مراجعه به واحدهای منتخب صدور، مدارک مورد نیاز را ارائه و معرفینامه را به صورت حضوری دریافت و سپس به مرکزطرف قرارداد مراجعه می نماید. برخی از مراکز طرف قرارداد بیمه آسیا قادر به ارائه معرفی نامه آنلاین می باشند که جهت اطلاع از اینگونه مراکز بیمه شده می بایست با شعب بیمه آسیا تماس حاصل نماید.

باتوجه به شرایط کرونا، مراجعه حضوری به شعب پر رفت و آمد بیمه ها مطلوبیت ندارد و بیمه شدگان را دچار ریسک می نماید. اما همه بیمه ها نیاز به مراجعه حضوری به شعب ندارند بلکه کلیه فرایندهای لازم جهت صدور معرفینامه را خودشان برای بیمه شدگان انجام می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر دراین مورد لینک زیر را مشاهده فرمایید.

استعلام خسارت بیمه درمان بیمه تکمیلی آسیا

نحوه دریافت خسارت در صورت عدم مراجعه به مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی آسیا به چه صورت است؟ در این صورت بیمه شده ابتدا باید با مرکزدرمانی شخصا تسویه حساب نماید و سپس اصل مدارک خود را به بیمه گر پایه جهت پرداخت سهم بیمه گر اول تحویل نماید. پس از پرداخت توسط بیمه گر اول می بایست رونوشت برابر با اصل مدارک را به همراه چک دریافت شده از بیمه پایه را به بیمه آسیا تحویل نماید. بیمه شدگان این شرکت نیز مشابه مانند شرکت بیمه تکمیلی دانا می‌توانند خسارت‌های خود را به صورت آنلاین در پرتال بیمه آسیا مشاهده کنند.

در بیمه تکمیلی آسیا ابتدا مبلغ پرداختی به بیمه شده توسط بیمه تامین اجتماعی و… از کل مبلغ صورتحساب او کسر و سپس مابقی قبوض بر اساس تعرفه های مراکز درمانی هم درجه طرف قرارداد بیمه تکمیلی آسیا پرداخت می گردد. طبیعتا مبلغ پرداختی به بیمه شده از میزان سقف تعهد مربوطه تجاوز نخواهد کرد.

درمان کارت بیمه آسیا

همانطورکه در بخش های قبلی اشاره شد، جهت دریافت معرفینامه اکثر مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی آسیا، مراجعه به شعب بیمه ضروری است. حال این سوال مطرح می شود که در صورت وقوع شرایط اورژانسی و یا نیاز به مراجعه به مراکز درمانی در ساعات غیرکاری و یا روزهای تعطیل چه باید کرد.

در این مواقع در صورتی که بیمه آسیا درمان کارت آسیا را در اختیار شما قرارداده باشد می توانید با استفاده از آن به مراکز مراجعه نمایید و سپس در اولین روز کاری جهت دریافت معرفینامه به بیمه آسیا مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است که این کارت در اختیار همه بیمه شدگان بیمه تکمیلی آسیا نبوده و دریافت آن نیازمند سپرده کردن مبلغ مشخصی نزد شرکت بیمه آسیا می باشد.

استثنائات و موارد خارج از تعهد بیمه تکمیلی آسیا

 هزينه هاي اين موارد از شمول تعهدات بيمه تکمیلی آسیا است:

1- اعمال جراحي كه به منظور زيبايي انجام مي شود، مگراينكه ناشي از وقوع حادث دره طي مدت بيمه باشد .

2- عيوب مادرزادي مگر اينكه طبق تشخيص پزشك معالج و تائيد پزشك معتمد بيمه گر، رفع اين عيوب جنبه درماني داشته باشد .

 3- سقط جنين مگر در موارد قانوني با تشخيص پزشك معالج .

 4- ترك اعتياد .

5- خودكشي و اعمال مجرمانه بيمه شده .

 6- حوادث طبيعي مانند سيل، زلزله وآتشفشان .

7- جنگ ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قيام ، آشوب، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي وعمليات خرابكارانه بنا به تائيد مقامات ذي صلاح .

 8- فعل وانفعالات هسته اي .

9- هزينه اتاق خصوصي مگر د ر موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج و تائيد پزشك معتمد بيمه گر .

10- هزينه همراه بيماران بين 7 سال تا 70 سال مگر در موارد ضروري به تشخيص پزشك معالج وتائيد پزشك معتمد بيمه گر .

 11- جنون .

 12- جراحي لثه .

 13- لوازم بهداشتي وآرايشي كه جنبه دارويي ندارد . مگر به تشخيص پزشك معتمد بيمه گر .

14-جراحي فك مگرآنكه به علت وجود تومور ويا وقوع حادثه تحت پوشش باشد .

15 – هزينه هاي مربوط به معلوليت ذهني و ازكارافتادگي كلي .

16 – رفع عيوب انكساري چشم درمواردي كه به تشخيص پزشك معتمد بيمه گر درجه نزديك بيني ، دوربيني ، آستيگمات يا جمع قدرمطلق نقص بينایي هر چشم (درجه نزديك بيني يا دوربيني به اضافه نصف آستيگمات) كمتراز 3 ديوپتر باشد .

17-كليه هزينه هاي پزشكي كه در مراحل تحقيقاتي بوده و تعرفه درماني آن از سوي وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي تدوين و اعلام نگرديده است .

شرایط خرید بیمه تکمیلی آسیا

شرکت بیمه آسیا در زمینه بیمه تکمیلی صرفا خدمات گروهی ارائه می کند و بیمه درمان تکمیلی انفرادی ندارد. بنابراین خرید بیمه تکمیلی آسیا صرفا برای شرکت ها و سازمان ها امکان پذیر می باشد.

شرکت ها برای خرید بیمه تکمیلی آسیا می بایست با شعب و نمایندگان این بیمه مرتبط گردند. فرایند عقد قرارداد و صدور بیمه نامه ها توسط شعبه و یا نمایندگی بیمه مربوطه صورت خواهد گرفت.

بیمه تکمیلی آسیا برای چه شرکت هایی مناسب است؟

شرکت بیمه آسیا خدمات بیمه تکمیلی شرکتی را به گروه های بالای 50 نفر ارائه می کند. بنابراین کلیه شرکت ها و استارتاپ های زیر 50 نفر نمی توانند از بیمه آسیا استفاده نمایند.

همچنین برای شرکت های با تعداد بیمه شده بالای 50 نفر نیزمحدودیت هایی وجود دارد. شرکت بیمه آسیا به گروه های با تعداد بیمه شده زیر 200 نفر پوشش های دندانپزشکی، ویزیت دارو، عینک، سمعک، نازایی و.. را ارائه نمی کند. در واقع شرکت های زیر 200 نفربیمه شده که قشر وسیعی از شرکت های ایرانی را شامل می شود نمی توانند از خدمات پر کاربرد بیمه تکمیلی مثل پوشش دندانپزشکی در بیمه تکمیلی آسیا استفاده نمایند.

استعلام بیمه تکمیلی آسیا

جهت استعلام نرخ بیمه تکمیلی آسیا می بایست طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در قالب نامه رسمی از طرف شرکت خود به شعب و یا نمایندگی های بیمه آسیا جهت اتعلام نرخ ارسال فرمایید. شرکت بیمه آسیا طرح های آماده ای جهت ارائه به شرکت ها ندارد وهر شرکت می بایست متناسب با سایز خود پوشش های قابل انتخاب را گزینش نماید.

بیمه تکمیلی آسیا شرکت های زیر 50 نفر را پوشش نمی دهد و شرکت های با تعداد بیمه شده زیر 200 نفر نیز نمی توانند بسیاری از پوشش ها را داشته باشند.

شرایط افراد زیرمجموعه در بیمه تکمیلی آسیا

هر شخص می تواند کلیه افراد تحت تکفل قانونی خود را از جمله همسر، فرزندان،مادر و پدر به شرط تکفل به عنوان زیرمجموعه خود در بیمه تکمیلی شرکتی آسیا معرفی نماید.

کلیه افراد زیر مجموعه می بایست دارای بیمه پایه باشند و در غیر این صورت امکان ارائه بیمه تکمیلی آسیا به آن ها موجود نیست.

محدودیت های اساسی بیمه تکمیلی آسیا

در بخش پایانی این مقاله به بررسی چند مورد از قوانین محدود کننده بیمه تکمیلی آسیا اشاره خواهیم کرد، شرایطی که امکان استفاده از بیمه تکمیلی آسیا را برای بسیاری از شرکت ها غیر ممکن خواهد ساخت.

 • کلیه افراد اصلی و فرعی می بایست بیمه پایه داشته باشند. امکان بیمه کردن مشاوران سازمان و افرادی که صرفا قراردادی با شرکت کارمی کنند نیست.
 • حداقل 70% از لیست تامین اجتماعی باید متقاضی باشند. کمتر از این مقدار امکان ارائه بیمه تکمیلی شرکتی میسر نیست.
 • بیمه درمان تکمیلی آسیا در کنار بیمه عمر و حادثه به صورت اجباری ارائه می شود. علاوه بر این ترجیح به تجمیع پرتفو است و از شرکت خواسته می شود که کلیه بیمه نامه های خود از جمله بیمه آتش سوزی، مسئولیت و … را نیز به بیمه آسیا منتقل نماید.
 • حداقل تعداد نفرات 50 نفر است و به گروه های زیر 50 نفر بیمه تکمیلی آسیا ارائه نمی شود.
 • به گروه های زیر 200 نفر ویزیت-دارو و دندان پزشکی ارائه نمی شود.
 • مدت زمان پرداخت خسارت پاراکلینیکی ها حدود 7 روز کاری می باشد. دارو و دندان پزشکی حدود 15 روز کاری زمان می برد چرا که می بایست یک روز در هفته مدارک مربوط از شعبه به ستاد ارسال شود. مدارک بیمارستانی نیز حدود 1 ماه بعد از تحویل پرداخت خواهند شد.
 • مدارک لازم برای تنظیم قرارداد و صدور کپی قرارداد درمان سال قبل در صورت وجود، لیست بیمه تکمیلی سال قبل با تایید و مهر شعبه ناظر مربوط سال قبل (نه نمایندگی)، آخرین لیست تامین اجتماعی، لیست اکسل اسامی طبق فرمت آسیا می باشد.
 • حق بیمه همه یکسان است و فقط شرط سنی باعث اختلاف قیمت می شود. بالای 60 سال 50درصد و بالای 70 سال 100درصد اضافه نرخ دارد.
 • دوره انتظار تنها در صورت عدم وقفه بین دو قرارداد بیمه تکمیلی شرکت حذف می شود.
 • حذف افراد از لیست بیمه تکمیلی (الحاقیه کاهشی) بدون برگشت حق بیمه است.
 • افراد جدید و حذفی یک ماه فرصت اعلام دارند.
 • نامه بیمه گذار برای الحاقیه ها نیاز است. گواهی فوت، طلاق یا نامه ترک کار، تصویر شناسنامه نوزاد در موارد مرتبط نیاز است.
0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سجاد
سجاد
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر ببخشید من از طرف شرکت بیمه تکمیلی شدم فقط متاسفانه به دلیل مریضی یکی از همکارام.ن برگه ای به من داده نشده حالا از کجا میتونم مطمعن بشم که بیمه من واریز شده یا خیر ؟

2
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x