در این مقاله خدمات بیمه سامان و به ویژه محصول بیمه درمان تکمیلی گروهی و انفرادی این شرکت را بررسی می‌کنیم.

بنابراین حتما قبل از اقدام به خرید بیمه تکمیلی سامان این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با جزئیات، شرایط و خدمات آن آشنا شوید و بهترین بیمه را با توجه به نیازتان خریداری نمایید.

راهنمای مطالعه

تاریخچه و خدمات بیمه سامان

این شرکت بیمه به عنوان یک شرکت بیمه خصوصی از اواخر سال 1383 شروع به فعالیت کرده است که یکی از مهمترین سهامداران آن بانک سامان است. این بیمه در همه رشته‌ها از جمله بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی، مسئولیت، مهندسی، آتش سوزی، بیمه مسافرتی و … فعالیت دارد. در ادامه مهمترین خدمات این شرکت معرفی می‌شود.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی همانطور که از نام آن مشخص است برای سفر استفاده می‌شود. این بیمه انواع مختلفی دارد که رایج‌ترین آن بیمه مسافرتی خارج از کشور نام دارد. افراد برای سفر به کشورهای خارجی آن را تهیه می‌کنند. برای سفر به برخی از کشورها مانند حوزه شنگن تهیه بیمه مسافرتی برای اخذ ویزا الزامی است.

بیمه سامان در زمینه ارائه بیمه مسافرتی یکی از پرفروش‌ترین شرکت‌ها است. خدمات فروش بیمه مسافرتی این شرکت به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است و تقریبا اکثر آژانس‌های مسافرتی با این بیمه همکاری دارند. بیمه مسافرتی این شرکت طرح‌های متنوعی دارد که برای ترکیه و کشورهای اروپایی با ویزای شنگن و سایر کشورهای دنیا مناسب است. 

بیمه عمر

بیمه عمر یکی از مطرح‌ترین بیمه‌ها در دنیاست. در ایران نیز اکثر شرکت‌های بیمه این محصول را ارائه می‌کنند. بیمه عمر انواع مختلفی دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یا بیمه عمر و تشکیل سرمایه است.

بیمه سامان نیز یکی از شرکت‌های موفق در زمینه بیمه عمر است و به عنوان یک محصول استراتژیک این شرکت تلقی می‌گردد. این محصول می‌تواند جایگزین مناسبی برای سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانکی باشد.

بیمه درمان تکمیلی سامان

بیمه درمان تکمیلی در شرکت بیمه سامان به صورت انفرادی، خانواده و گروهی ارائه می‌شود. البته بیمه درمان خانواده در واقع همان بیمه انفرادی سامان است که با توجه به تعداد اعضای خانواده شامل تخفیف می‌گردد.

در ادامه شرایط این شرکت برای بیمه درمان انفرادی و گروهی مورد بررسی قرار می‌گیرد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید بیمه درمان، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

در سال‌های اخیر برخی از شرکت‌های بیمه، علاوه بر ارائه بیمه درمان گروهی به شرکت‌ها بیمه درمان انفرادی را نیز عرضه کرده‌اند. بیمه درمان انفرادی برای افرادی مناسب است که کارمند نبوده و در هیچ شرکتی مشغول به کار نیستند. در صورتی که شغل آزاد دارید، می‌توانید بیمه انفرادی سامان یا شرکت‌های دیگر مانند بیمه دی، بیمه ما و بیمه تعاون را در وبسایت ما بررسی و بهترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید.

اگر در شرکت کوچکی مشغول هستید که تعداد نفرات پرسنل و افراد خانواده شما مجموعا حداقل 15 نفر است، قطعا به شما توصیه می‌کنیم که به جای بیمه درمان انفرادی، بیمه تکمیلی گروهی خریداری کنید. تعداد کمی از شرکت‌های بیمه از جمله شرکت بیمه آسماری به گروه‌های کمتر از 50 نفر هم بیمه تکمیلی شرکتی ارائه می‌کنند. شرایط، خدمات و قیمت طرح‌های بیمه درمان شرکتی بسیار بسیار مناسب‌تر از طرح‌های درمان انفرادی است.

طرح‌های بیمه درمان انفرادی

شرکت بیمه سامان 15 طرح مختلف برای مشتریان ارائه کرده‌ است که به صورت انفرادی و خانواده به فروش می‎‌رسد. این طرح‌ها در سه دسته متفاوت هستند. نام طرح‌های دسته اول عبارتند از: نسیم، مهر، سروش، شمیم، وصال و عقیق.

دسته دوم مشابه طرح‌های دسته اول هستند با این تفاوت که پوشش‌های نازایی، رفع عیوب انکساری چشم و سمعک در آن‌ها حذف شده است. نام طرح‌های دسته دوم عبارتند از: اقتصادی، منتخب، ویژه، جامع و ممتاز. 

دسته سوم نیز مشابه دسته دوم بوده با این تقاوت که پوشش دندانپزشکی در آن‌ها حذف شده است.  نام این طرح‌ها عبارتست از: اقتصادی محدود، منتخب محدود، ویژه محدود و جامع محدود.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان 1400 مربوط به این 3 دسته طرح، شامل پوشش‌ها و جدول هزینه‌ها در تصاویر زیر قابل مشاهده است. همچنین تعرفه و قیمت این طرح‌ها نیز در ادامه به تفکیک سن آورده شده است. کلیه واحدها به ریال است.

طرح های بیمه تکمیلی سامان
طرح های بیمه درمان انفرادی سامان (دسته اول)
هزینه بیمه تکمیلی انفرادی سامان
قیمت طرح های بیمه درمان انفرادی سامان (دسته اول)
سقف هزینه های بیمه تکمیلی سامان
طرح‌های بیمه درمان انفرادی سامان (دسته دوم)
هزینه بیمه درمان انفرادی سامان
قیمت طرح‌های بیمه درمان انفرادی سامان (دسته دوم)
جدول تعهدات بیمه تکمیلی سامان
طرح‌های بیمه درمان انفرادی سامان (دسته سوم)
استعلام بیمه تکمیلی سامان
قیمت طرح‌های بیمه درمان انفرادی سامان (دسته سوم)

شرایط بیمه درمان انفرادی سامان

در بیمه سامان نیز مشابه سایر شرکت‌هایی که بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌کنند، همه بیمه شده‌ها ملزم هستند که یک فرم پیشنهاد بیمه درمان و یک فرم پرسشنامه سلامت از پیش آماده‌ای را تکمیل نمایند.
این فرم وضعیت سلامتی فرد را به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهد و بیمه شدگان موظف هستند با صداقت کامل این فرم را پر کنند. پس از تکمیل این فرم، پزشک معتمد بیمه سامان آن را بررسی کرده و در برخی مواقع به دلیل تشخیص ریسک، ممکن است آن فرد بیمه نشود و یا برخی از پوشش‌ها برای او مستثنی گردد.

به صورت کلی در بیمه‌های درمان انفرادی هزینه مربوط به بیماری‌های مربوط به قبل از خرید بیمه نامه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.

دوره انتظار و فرانشیز بیمه تکمیلی سامان

در طرح‌های بیمه درمان سامان دوره انتظار برای برخی از پوشش‌ها لحاظ می‌گردد. دوره انتظار مدت زمانی است که اگر در آن هزینه درمانی وجود داشته باشد، توسط شرکت بیمه پرداخت نحواهد شد.

دوره انتظار پوشش بستری (بیماری‌های مزمن) 3 ماه و همینطور دوره انتظار پوشش زایمان، نازایی و ناباروری 9 ماه است. بنابراین در این بازه زمانی هزینه این پوشش‌ها بر عهده بیمه شده خواهد بود. بنابراین بیمه تکمیلی سامان برای زایمان مناسب نیست مگر آن که قبل از اقدام به بارداری تهیه شود. اما سایر پوشش‌ها مانند دندانپزشکی از روز اول خرید امکان استفاده دارد.

نکته دیگر فرانشیز بیمه تکمیلی است که در واقع بخشی از هر هزینه درمانی است که بر عهده بیمه شده است. فرانشیز طرح‌های درمان تکمیلی خانواده بیمه سامان به برای همه پوشش‌ها 10% است.

شرایط سنی بیمه درمان سامان چگونه است؟

همانطور که در جداول فوق مشاهده می‌گردد، بیمه درمان انفرادی سامان برای افراد زیر 70 سال قابل استفاده است و به افراد با سن بیشتر ارائه نمی‌گردد. البته تعرفه مربوط به بازه‌های سنی مختلف متفاوت است و با افزایش سن حق بیمه بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

آیا برای خرید بیمه تکمیلی سامان داشتن بیمه پایه الزامی است؟

برخی از شرکت‌های بیمه خرید بیمه تکمیلی را منوط به داشتن بیمه پایه می‌دانند. اما افرادی که بیمه پایه مانند بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و … ندارند می‌توانند بیمه تکمیلی انفرادی سامان را خریداری کنند.

البته در صورت نداشتن بیمه پایه، قیمت طرح‌ها نسبت به آن چه در جداول فوق وجود دارد 18% افزایش خواهد داشت.

آیا قیمت طرح‌های بیمه سامان شامل تخفیف می‌شود؟

شرکت بیمه سامان جهت افزایش جذابیت طرح‌های بیمه درمان انفرادی خود، تخفیف‌هایی را در نظر گرفته است. در صورت خرید نقدی 10% تخفیف لحاظ خواهد شد. چنانچه متقاضی بیمه درمان، بیمه عمر سامان را نیز داشته باشد 10% تخفیف برای او در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این در صورتی که خانواده‌ای 3 نفره یا بیشتر باشند می‌توانند این بیمه را با تخفیف 15درصدی خریداری کنند. البته لازم به ذکر است که به ازای هر نفر از اعضای خانواده باید بیمه خریداری نمود.

حداکثر تخفیف قابل اعمال برای خرید این بیمه درمان 25% است. بنابراین همزمان نمی‌توان از همه موارد مشمول تخفیف فوق استفاده کرد.

آیا امکان پرداخت اقساطی حق بیمه وجود دارد؟

تمامی طرح‌های بیمه سامان به جز طرح نسیم امکان پرداخت اقساطی را دارند. شرایط پرداخت قسطی به این صورت است که بیمه گذار می‎‌بایست 30% کل مبلغ را به صورت نقدی و در ابتدا و مابقی را طی 6 فقره چک در 6 ماه متوالی پرداخت نماید. پرداخت نقدی نیز شامل 10% تخفیف می‌گردد.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سامان

مشتریان بیمه سامان بسته به نوع قرارداد و تعداد نفراتشان به دو گروه تقسیم می‌شوند. مشتریان بیمه درمان انفرادی سامان و همینطور شرکت‌های کوچک خدمات خود را از شرکت درمانت دریافت می‌کنند و مشتریان بزرگ بیمه سامان از sos خدمات می‌گیرند. در واقع اصطلاح بیمه تکمیلی سامان sos به این گروه گفته می‌شود.

درمانت یک شرکت زیرمجموعه بیمه سامان است که با مراکز درمانی مختلف قرارداد دارد و بیمه شدگان سامان می‌توانند از این مراکز طرف قرارداد استفاده کنند. با توجه به این که شرکت درمانت نسبتا تازه تاسیس است، مراکز طرف قرارداد گسترده‌ای مانند sos ندارد. علاوه بر این تعداد زیادی از مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سامان یا درمانت آنلاین نبوده و بیمه شده مجبور است قبل از استفاده از آن‌ها به صورت حضوری به شعب این شرکت یا درمانت مراجعه کرده و معرفینامه خود را دریافت نماید که این مورد باعث نارضایتی بیمه شدگان می‌گردد. این موضوع در خصوص sos به راحتی با کد ملی قابل استعلام و استفاده است.

نحوه دریافت خسارت بیمه تکمیلی سامان

در صورتی که بیمه انفرادی سامان دارید و یا در شرکت کوچکی بیمه هستید (معمولا زیر 500 نفر) بررسی و واریز پرونده‌های خسارت شما توسط شرکت درمانت انجام می‌شود. در این صورت شما باید مدارک پزشکی و مستندات لازم را به واحدهای خسارت بیمه سامان، شعب این بیمه یا درمانت تحویل دهید. دفاتر درمانت در شهرهای مختلف واقع در شعب بیمه همان شهر است. به طور مثال شما می‌توانید مدارک خسارت خود را به شعبه بیمه سامان اصفهان، شیراز، کرج، تبریز یا تهران تحویل دهید. خسارت شما معمولا طی حدود 20 روز بعد محاسبه و پرداخت می‌شود.

اما چنانچه از طریق یک شرکت بزرگ بیمه دارید، خسارت شما توسط کارشناسان شرکت کمک رسان ایران بررسی می‌گردد. در این صورت به اصطلاح گفته می‌شود که شما بیمه تکمیلی سامان sos دارید. با توجه به برند و تجربه sos، این شرکت خدمات بهتری نسبت به درمانت به بیمه شدگان ارائه می‌کند.

در صورتی که در شرکت کوچکی مشغول هستید و تمایل به استفاده از خدمات بیمه تکمیلی sos دارید با شماره 02122514788 تماس بگیرید.

پورتال بیمه سامان sos

بیمه شدگان این شرکت می‌توانند وضعیت پرونده‌های خسارت‌های خود را از طریق سایت بیمه سامان یا درمانت مشاهده کنند. البته در صورتی که بیمه شده‌ای از طریق شرکت sos خدمات سامان را دریافت می‌کند می‌تواند در پرتال sos یه صورت رایگان و به راحتی ثبت نام نماید.

استعلام و خرید بیمه سامان از های درمان

جهت خرید بیمه درمان انفرادی سامان می‌توان به نمایندگی‌ها یا شعب بیمه سامان مراجعه کرد. این شرکت در همه شهرهای کشور مانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، اصفهان، تبریز، کرج و … نماینده و شعبه دارد.

چنانچه قصد خرید بیمه تکمیلی برای شرکت خود را دارید، می‌توانید به راحتی از های درمان اقدام کنید. کارشناسان ما با ارائه مشاوره رایگان، بهترین طرح‌های بیمه تکمیلی ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه از جمله بیمه سامان sos را به شما معرفی خواهند کرد.

های درمان به عنوان همکار شرکت‌های بیمه مختلف، برای همه شرکت‌ها حتی با تعداد پرسنل کم زیر 50 نفر هم امکان ارائه و فروش بیمه تکمیلی گروهی را دارد. فراموش نکنید که طرح‌های بیمه درمان گروهی و شرکتی قابل مقایسه با طرح‌های بیمه انفرادی نیستند.

شما هم در صورتی که تجربه یا سوالی در خصوص خدمات بیمه سامان دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ساره دخت سلطانیه
ساره دخت سلطانیه
11 ماه قبل

سلام آیا بیمه تکمیلی sos سامان خدمات طب مکمل مثل طب سوزنی را هم شامل می شود؟

2
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x