بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، یک شرکت دولتی و وابسته به سازمان سلامت است که حدود 22 سال از تاسیس آن می‌گذرد. بر خلاف سایر شرکت‌های بیمه بازرگانی که زیر نظر بیمه مرکزی ایران هستند و از بیمه مرکزی مجوز فعالیت دارند، این شرکت بدون مجوز بیمه مرکزی مشغول به عرضه خدمات بیمه‌ای است. آتیه سازان حافظ به صورت تخصصی در رشته بیمه درمان تکمیلی فعالیت می‌کند. در این مقاله به شرایط و خدمات این شرکت می‌پردازیم.

راهنمای مطالعه

جدول تعهدات بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

بیمه آتیه سازان حافظ هر ساله با برخی از سازمان‌های بزرگ قرارداد بیمه درمان تکمیلی معقد می‌کند و به واسطه این قراردادها پرسنل و افراد زیرمجموعه آن سازمان‌ها تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند.

پوشش‌های هر یک از این قراردادها با یکدیگر متفاوت است. همچنین سقف تعهد بیمه آتیه سازان حافظ نیز در هر پوشش با هم تفاوت دارد. به طور مثال ممکن است در یک قرارداد هزینه عینک و لنز طبی با سقف سالانه 1 میلیون تومان تحت پوشش باشد؛ اما در قرارداد دیگری این پوشش به صورت کلی وجود نداشته باشد که در این صورت بیمه هزینه‌ای بابت جبران آن پرداخت نخواهد کرد.

بنابراین در صورتی که تحت پوشش بیمه آتیه سازان هستید باید ابتدا بدانید که از طریق چه ارگان یا سازمانی بیمه شده‌اید و سپس سقف تعهدات، تعرفه‌ها و پوشش‌های قرارداد سازمان خود را از طرق مختلف از جمله از طریق سایت بیمه آتیه سازان حافظ بیابید.

با توجه به اهمیت قرارداد بیمه تکمیلی کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ، در ادامه پوشش‌ها و شرایط این قرارداد که از 1 آذر 1401 تا پایان آبان 1402 فعال است را بررسی می‌کنیم.

سقف تعهدات بیمه آتیه سازان حافظ برای بازنشستگان تامین اجتماعی 1402

طی چند سال گذشته قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ منعقد می‌گردد. تاریخ شروع این قرارداد 1 آذر است. در سال جاری نیز تا پایان 1402 این قرارداد ادامه دارد.

پوشش‌ها و سقف تعهدات قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان عبارت است از:

  • بستری عمومی: 35 میلیون تومان
  • جراحی تخصصی: 75 میلیون تومان
  • خدمات پاراکلینیکی (مانند سونوگرافی، اسکن، ام آر آی، فیزیوتراپی و نوار قلب): در مجموع 5 میلیون تومان
  • آزمایشگاهی: 1 میلیون و 750 هزار تومان
  • اعمال مجاز سرپایی: 3 میلیون تومان
  • لیزیک: هر چشم 4.5 میلیوتن تومان (به شرط داشتن نمره چشم بالای 3)
  • درمان بیماری‌های خاص: 25 میلیون تومان

در قرارداد فعلی بازنشستگان تامین اجتماعی با آتیه سازان هزینه عینک تحت پوشش نیست و شرکت بیمه بابت آن هزینه‌ای به بیمه شده پرداخت نمی‌کند.

همانطور که مشاهده می‌شود در قرارداد بازنشستگان تامین اجتماعی پوشش دندانپزشکی، ویزیت و دارو نیز وجود ندارد. علی رغم کاربرد بالای این دو پوشش متاسفانه در قرارداد آتیه سازان حافظ این دو مورد لحاظ نشده است. البته در صورت اضافه شدن این پوشش‌ها، هزینه بیمه افزایش خواهد یافت.

همچنین فرانشیز کلیه پوشش‌های فوق در قرارداد بازنشستگان 30% است؛ به جز پوشش لیزیک که فرانشیز آن 20% در نظر گرفته شده است. فرانشیز به معنی سهم بیمه شده از هزینه و فاکتور پرداختی است. به طور مثال در صورتی که مبلغ قابل پرداخت توسط بیمه آتیه سازان به بیمه شده در یک مدرک 100 هزار تومان باشد، با کسر فرانشیز 30درصدی، 70 هزار تومان به بیمه شده پرداخت می‌شود. البته در صورتی که بیمه شده از بیمه پایه نیز استفاده کند دیگر فرانشیزی کسر نخواهد شد.

مراکز طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ

بیمه شدگانی این شرکت بیمه جهت استفاده از خدمات می‌توانند به مراکز درمانی طرف قرارداد آتیه سازان حافظ در سراسر کشور مراجعه کنند. در این مراکز امکان استفاده از خدمات با استفاده از کارت ملی فراهم است و نیازی به پرداخت هزینه توسط بیمه شده نیست.

مراکز طرف قرارداد آتیه سازان حافظ شامل بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری، سونوگرافی و … می‌شود که در شهرهای مختلفی از جمله تهران، کرج، اصفهان، تبریز، مشهد و … پراکنده هستند.

جهت یافتن مراکز طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در این صفحه می‌توانید با انتخاب استان و نوع خدمت مورد نظر خود لیست مراکز طرف قرارداد را مشاهد کنید.

نحوه دریافت هزینه بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

کلیه افراد تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ از جمله بازنشستگان تامین اجتماعی، برای دریافت هزینه مدارک درمانی خود می‌توانند فاکتور و پرونده‌ها را به شعب یا نمایندگی‌های این شرکت بیمه تحویل دهند. این مراکز پس از دریافت مدارک، پرونده‌های درمانی را ارزیابی کرده و سپس به حساب بیمه شده واریز می‌کنند. مراکز تحویل مدارک بیمه آتیه سازان حافظ (لیست شعب و نمایندگی‌های این شرکت)

البته شرکت آتیه سازان حافظ اخیرا از طریق یک اپلیکیشن امکان بارگذاری تصویر مدارک و اسناد درمانی را جهت سهولت بیمه شدگان طراحی کرده است. در ادامه به امکانات آن می‌پردازیم.

اپلیکیشن خدمات الکترونیک بیمه آتیه سازان حافظ

بیمه آتیه سازان حافظ اخیرا از طریق وبسایت و طراحی یک اپلیکیشن امکان بارگذاری اسناد درمانی و رسیدگی آن‌ها را به جای تحویل حضوری فراهم کرده است. دانلود و آموزش استفاده از اپلیکیشن خدمات الکترونیک بیمه آتیه سازان حافظ 

با توجه به اینکه این سامانه به تازگی راه اندازی شده است ممکن است ایراداتی داشته باشد و به طور کامل قابل اتکا نباشد. در این خصوص می‌توانید با شعب یا ستاد این بیمه تماس بگیرید.

پیگیری دریافت هزینه از بیمه آتیه سازان

برای پیگیری واریز هزینه‌های بیمه تکمیلی توسط آتیه سازان حافظ می‌توانید از طریق این لینک اقدام نمایید. با ورود به سامانه آتیه سازان حافظ لیست هزینه‌های ارسال شده و حواله‌های خسارت درمان برای همه قراردادها از جمله قرارداد بازنشستگان قابل پیگیری است. از طریق سامانه معرفی شده امکان استعلام بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با کد ملی وجود دارد و به راحتی می‎‌توانید هزینه موارد درمانی از جمله دندانپزشکی، عینک، آزمایش، سونوگرافی و … را در این پرتال بررسی و مشاهده نمایید.

همچنین در صورت نیاز می‌توانید با شماره پشتیبانی بیمه آتیه سازان یعنی 02175013 تماس بگیرید.

 

3.6 9 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فرشاد
فرشاد
20 روز قبل

سلام
سثق تعهدات قرار داد بیمهتکمیلی برای دورده ۱۴۰۲الی ۱۴۰۳ تغییر پیدا کرده؟ کی اعلاممیشه

سیّدمجتبی
سیّدمجتبی
19 روز قبل

سلام/خسته نباشید.
سوال مهمی داشتم_ بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ تامین اجتماعی که هرماه از حقوق بازنشستگان کسر میشه،درقرارداد جدید امسال یعنی از ۱۴۰۲/۱۴۰۳ چقدر از حقوق بازنشستگان بیچاره کسر خواهد شد؟؟؟
امسال نباید بیشتر بشه و باید همان مبلغ کسری پارسال سر جاش بمونه و افزایش ندهند تا بازنشستگان بیچاره ی تامین اجتماعی دچار مشکل نشوند.

3
0
سوالات خود را جهت پاسخگویی مطرح نمایید.x